Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az egyik felvételi tantárgy...

Ha az egyik felvételi tantárgyamból megbukok érettségin, akkor is felvételizhetek?

Figyelt kérdés

Az egyetem ahova jelentkeztem, oda kötelező a matek ÉS info vagy fizika. Ezek közül a matek a kötelező és a másik kettő közül kell választanom, mert összesen csak 2 kell.

A matekom értelemszerűen megvan.

Azt hallottam, hogy elég ha a másik kettő közül csak az egyiket csinálom meg, szóval a másikból akár meg is bukhatok. Ez tényleg így van?


Illetve kapok-e érettségi bizonyítványt ilyenkor?



2019. jún. 5. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5 tantárgy megvan akkor kapsz érettségit. Ha 6-ból érettségizel és egyből megbuksz attól még megkapod.
2019. jún. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tzsedely válasza:

Ez igaz

de sajnos a 4(+1) kötelező tárgyat teljesíteni kell csak akkor adják ki a bizonyítványt ha (a magyar matek töri és nyelv) megvan (szakgimiseknek a szakma is!

Mint 5. Kötelező tárgy)

2021. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!