Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy egy egyetemista nem tanul?

Figyelt kérdés
Hivatalosan “felnőtt” emberről van szó. Az első egyetemét otthagyta. A második egyetemén átsorolták önköltségesre, majd ki is rúgták. A harmadik egyetemén most megint átsorolták önköltségesre. Nem buta pedig, csak egyszerűen nem képes önállóan leülni tanulni. Ha odaülök mellé, akkor egészen megy neki. De nem kisiskolás, nem vagyok az anyja és időm sincs erre. (A páromról van szó.) Mi lenne ilyen helyzetben a megoldás? Illetve mi lehet ennek az oka? Rosszul kialakult tanulási szokás gyerekkorban? Azt mondja pedig, hogy szeretne diplomát... De nem is tudom a helyébe képzelni magam, mert pl ha nekem nincs kedvem tanulni, akkor is ráveszem magam, ha közelít a vizsga. Szeretném ha változnának ezek a dolgok, de fogalmam sincs mit tegyek...

2019. jún. 7. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben a válasz:"nem képes önállóan leülni tanulni." Az egyetem pedig részben erről szól. Nekem is több csoporttársam bukott ki, mert nem tud önállóan tanulni, pedig többet tudtak, mint én.


Nem tudom, lehet, hogy valaki itt majd megmondja a tutit, de nem mindenkinek való az egyetem.

2019. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Vagy megtanul tanulni, vagy lemond a diplomáról, és elvégez mondjuk egy OKJ-t vagy FOKSZ-ot.
2019. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Lusta és motiválatlan. Amúgy ki finanszírozza az egyetemet? Dolgozik valamit? Külön él, vagy szülőkkel?


Lehet, hogy tök jól elvan magának. Elkezd valamit ami szimpi, ül a mamahotelben, van csaja is aki néha babusgatja és ápolgatja a lelkét ha megint nem sikerül valami.

2019. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

szerintem a legfontosabb hogy mondja fel magának az anyagot, és akkor menjen tovább ha azt már eltudja mondani

majd veszi a következő anyagot, és azt összemondja az előzővel

aztán megint ezt.. addig amíg az egészet nem tudja


számolásoknál meg gyakorolni kell orrvérzésig

2019. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nincsenek ambíciói...tetszik neki ez a kényelmes élet, hogy a szulok fizetnek mindent. Azert ott mar kemeny gondok vannak,ha a tortentek után még mindig nem kap a fejehez, hogy "hoppá kene kezdeni valamit az eletemmel". Két verzió van: 1. buta az egyetemhez 2. szarik az egészbe. Én a szülei helyébe biztos nem finansziroznam ezt a bohockodast. Mar attol lelkiismeret furdalasom lett volna,ha attesznek onkoltsegesre... Őt meg kiba***ák ketszer és meg a harmadik egyetemen se tanul. Az kemény :D
2019. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán akar ő egyetemre járni vagy a szülei forszírozzák? Ha eleve nem is szeretett volna továbbtanulni, nem érdekli a szakja, én a helyében otthagynám az egyetemet (bár sanszos, hogy úgyis kirúgják, ha így folytatja). Semmi értelme dönteni a pénzt olyanba, ami nem halad egyről a kettőre akár a képességek, akár a szorgalom, motiváció hiánya miatt. Menjen inkább egy OKJ-ra, aztán dolgozni (vagy egyből a melóba, ha tud).
2019. jún. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Állítsd választás elé. Mehet 12 óra három műszakba és mellette neveljen gyereket, utana rájön, hogy jobb lett volna tanulni
2019. jún. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy depressziós.

Lehet, hogy nem érdekli, amit tanul; csak tengődik/sodródik, nem tudja, mit akar.

Fáradt lelkileg, nagyon megterhelő neki ez az élet (vagy akár korábbi életek is esetleg még hozzáadódva amit cipel, hogy lehet nagyon öreg lélek), lehet, hogy nagyon nehezen viseli el a Világ dolgait, pl lehet, hogy nem is érti, hogy miért kell ez; hogy napi 8 óra robotolás, és akkor utána meg nincs is jutalom, pl nyaralás, hanem csak éppen kijönnek az emberek a hónapban. Nem bírja értelmezni a Világot; reménytelennek, kilátástalannak találhatja.

Lehet szal amúgy, hogy megcsömörlött a Világ dolgaitól, és akkor ezzel visszamutatnék megint a depresszióra.

Lehet, hogy nincs reménye.

Meg még lehet az is, hogy szal tényleg nem tudja, hova kapjon, mert annyira elnyomta a belső hangját a külvilág hatására; lehet, hogy szal van benne egy ilyen nagyáramú, vagy hogy mondjam, ilyen megfelelési kényszer; és lehet, hogy már hozzászokott ahhoz, hogy mások mondják meg, írják elő, hogy mit csináljon, h milyen képzésre járjon; csak közben láthatja is esetleg, hogy ez nem megy neki; és akkor mégjobban belefárad; elkedvtelenedik;

Vagy pl lehet még az is az oka; hogy pontosan, hogy annyira akarja, hogy annyira rástresszel, hogy 300%-ot akar teljesíteni; mert azt hiszi 100-nak; tehát, hogy túl sokat vár, túl sokat akar magától; nagyon magasak az elvárásai magával szemben, és akkor ezért így mindig halogatja. Meghogy tényleg, nagyon oda akarja tenni magát a dolgozatban, a dolgozatíráskor/ba; csak már annyira meg akarja mutatni, hogy ő 'mit tud', meg 'mennyire tud'; hogy szal ja; ő nem képes rászánni magát emiatt; mert túl magas követelményt állít maga elé. Pontosan azért, mert nagyon megakarja mutatni, nagyon lehengerlő teljesítményt akar nyújtani, és akkor így nem bírja rávenni magát; meg ehhez pl van, akinek sokat kell hangolódni; van, akinek mindenhez; és akkor ővele az a baj; hogy ő tul sokáig halogatja , taszigálja. Nem dönti el, hogy a tananyag mennyisége függvényében legkésőbb mikor kell elkezdenie megtanulni. És akkor neki ez így szétcsúszik. Végül elmegy a vizsgára úgy, hogy nem tud semmit. Lehet, hogy az órán meg pl elkalandozott, ott se figyelt. Lehet az is, hogy ne m direkt kalandozott el. De lehet az is, hogy nincs reménye, és már hagyta. Vagy nem figyelt, mert azt gondolta, hogy a jegyzetből majd megtanulja; csak azt meg addig halogatta, tologatta, odázta, amíg kicsúszott az időből, de annyira már igazából talán nem is érdekelte.

Meg pl hogy belevan fásulva ebbe az egészbe; kicsit el kéne mennie nyaralni, kikapcsolódni, sétálgatni, hogy feltöltődjön, és kitalálja ; hogy a Világtól mit akar; hogy kitalálja, megérezze azt, hogy miben tudna kiteljesedni, boldog lenni. Ami pont neki való, hogy hol van a helye a Világban.

2019. jún. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs motivációja. Biztosan érdekli a szak, amin most van?

Én is 2 szakot "próbáltam", gyakorlatilag 0 erőfeszítéssel bekerültem (az egyik nyelvszak volt, a másik gazdasági terület). Én is úgy voltam, hogy kell a diploma, jó lesz az, csak épp abszolút nem kötött le a tanulás (nem is érdekelt). És ha valami annyira nem érdekel, akkor azt vizsgaidőszakban sem tanulja meg.

Na a lényeg, azóta megtaláltam az utamat és minden erőmmel azon vagyok, hogy ide bekerüljek. Már a felvételi sem sétagalopp (2 emelttel), de sosem voltam ilyen elszánt a tanulmányaimat illetően.


Az a javaslatom, hogy inkább segíts neki megtalálni, mi az, amit szeretne csinálni. Szerintem az a legnagyobb problémája, hogy még ő sem tudja.


A tanuláshoz meg a könyvtár a leghatékonyabb (nekem legalábbis).

2019. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!