Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövő héten megyek szóbelizni,...

Jövő héten megyek szóbelizni, hogy illik a teremben bemutatkozni? Be kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

Idegen nyelvből megyek (magyarul, vagy a célnyelvvel lépjek be és köszönjek?)


Elvileg 2-3 tanár lesz csak bent (emelt szint). Ekkor illik mindenkivel kezet fogni és köszönni (es ha lány vagyok?)


Próbálok nem elszúrni semmit, nehogy emiatt keltsek rossz benyomást. Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. jún. 8. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul meg se szólalj a vizsgán semmiképp! Elég egy jó napot célnyelven, kezet se kell fogni. Elkérik a személyid, megnézik hogy tényleg te vagy az, megkérik hogy ülj le és húzz egy tételt aztán kezdik is a vallatást. Végén elköszönsz célnyelven és kimenekülsz.
2019. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bemutatkozni???? Hát név szerint szólítanak be, nem csak úgy besétálsz! Kezet fogni??? Mért kéne??? Ez egy vizsga, nem barátkozás! Illem szerint különben se a te tiszted lenne a kéznyújtás!

Nem 2-3 tanár lesz benn, hanem pontosan 3. És nem tudsz semmit elszúrni, mert nincs mit. Bejössz, köszönsz, odamész az asztalhoz, leülsz, átadod a személyidet, aláírod a jelenléti ívet, aztán majd húzatnak és kérdeznek.

2019. jún. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Még egy buta kérdés:

Amikor belépek az ajtón és köszönök a közösnek, akkor mikor odalepek az asztalhoz köszönjek újra?


Ezt azért kérdem, mert este azt álmodtam hogy behivott a vizsgabiztos, neki köszöntem 1x, majd szetnézve a teremben köszöntem újra, hangosan, de volt két öreg vizsgaelnök akik tök siketek voltak, szóval amikor tételt húztam, jól hallhatóan azt mormogták hogy mikor beléptem nem is köszöntem, milyen udvariatlan vagyok, ez már ugyan nem lesz ötös felelet :D


Szóval emiatt a hülye álom miatt szeretnék újra egyet köszönni az asztalnál is, hátha valaki nem hallja majd mikor belépek (recseg az ajtó v a padló stb)

2019. jún. 10. 16:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell kétszer, köszönjél hangosan a belépéskor. És nyugi: nem süketek a vizsgáztatók.
2019. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Mondjuk kár. Így majd hallják néha-néha ha épp rossz szót használok egy bizonyos mondatnál 😅😅

2019. jún. 10. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!