Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek mi volt a motivációtok...

Nektek mi volt a motivációtok a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Nincs rossz átlagom,de ha többet tanulnék sokkal jobb lenne.Szeretnék orvos lenni,a természettudományi tantárgyak mennek,és azokból szívesen tanulok is,de a többi valahogy nem köt le annyira,hogy tanuljak rájuk.

Nincs motivációm,úgy érzem nem érne semmit,ha jobban tanulnék (ez szerintem a tanárok hibája is,akik sokkal inkább lehordanak mint ösztönöznek).



2019. jún. 11. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában vagy az, hogy érdekelt az anyag, vagy a célt láttam magam előtt (pl jó érettségi).

Amit nem szerettem, annál az ösztöndíj motivált. Végső esetben pedig a harag ("nehogymár ez kiszúrjon velem, azért is megtanulom").

2019. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első lépés az, hogy valamilyen célt tűzzél ki magadnak. Nem a másoknak való megfelelés kell ez legyen, saját célok kellenek. A természettudományi érdeklődés önmagában sok-sok mindent magába foglal, szükséges az, hogy magadnak eldöntsd, azon belűl melyik az a terület, amelyben szívesen dolgoznál, tanulnál.
2019. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A célom az, hogy pszichológus legyek, így visszavezetve:

Pszichológia diploma <- bekerülni egy jó egyetemre <- nagyon jó érettségi kell <- tanulnom kell.

Képzeld el az álommunkád, és azt, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy oda eljuss. Lehet, hogy most sokat kell tanulnod, de ahhoz viszonyítva hogy mit érsz majd el és milyen életed lesz könnyű ezt az “áldozatot” meghozni, és később örülni fogsz és büszke leszel magadra, amiért teljesítetted.

2019. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
U.i: emelt történelem szóbeliről jövet írom ezt, amire fél évig keményen hajszolva tanultam, de megérte mert szerintem kijelenthetem, hogy fel fognak venni bárhová. :)
2019. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!