Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökök! Ha visszamehetnétek...

Mérnökök! Ha visszamehetnétek az időben, akkor is arra a szakra jelentkeznétek amit végeztetek/végeztek? Ha nem, mire?

Figyelt kérdés
Mérnöknek tanulok, a végén járok, de nem látom magam előtt hogy valaha megtérülne a befektetett idő, energia és utólag kicsit bánom.

2019. jún. 12. 00:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem...:D Gepeszmernoknek mentem volna az fix. Te mire jarsz?
2019. jún. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Építészmérnökire
2019. jún. 12. 00:27
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mérnök vagy?ha építőmérnök megértem :D
2019. jún. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Majdnem :D
2019. jún. 12. 00:35
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelenleg az epiteszmernok se valami jo a mernoki szakok kozul. Multkor neztem a palyakovetesi rendszert és kb brutto 100-120 ezerrel keresnek kevesebbet mint egy gépész vagy villamosmernok. Meg is lepődtem,hogy ilyen alacsony az átlagfizetés ebben a szakmaban :D Szerintem ami jelenleg megéri es nagy ra kereslet az a gepeszmernok, villamosmérnök meg az infosok. Tobbivel is el lehet helyezkedni de valamivel nehezebben.
2019. jún. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bármivel lehet jól keresni aki jó, nem arról van szó. Csak így a végére eléggé megutáltatták velem az egészet.
2019. jún. 12. 01:00
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Biztos, hogy nem választanám megint ezt a szo**st

nem tudom, hogy mire, még valami marketing is jobb lenne, lassan már a kertészet is jobban vonz, valami lightosabbra és kevésbé stresszesre vágyom

2019. jún. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A jó hír, hogy egy mérnöki diiplomával elég sok helyen el tudsz helyezkedni, nem szükséges a szakmában dolgoznod.
2019. jún. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Okleveles mérnök informatikus vagyok, ha most választanék, megfontolnám a mechatronikát is (annak idején oda is felvettek volna, most nem tudom, mert változott a pontszámítás). De így sem éreztem azt, hogy rosszul döntöttem.


Szerintem sok minden függ attól is, hogy elég jók-e valakinek a tanulmányi alapjai meg a képességei a kiválasztott szakhoz. Nekem elég jók voltak, így a kötelező egyetemi anyag csak az alap volt, amellett egy csomó mást is tanultam, csináltam. Így szerintem nagyon is megéri. Most kutató vagyok. Sokat nem fizet, de nem azért jöttem ide, hogy sokat keressek.

2019. jún. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gépészként végeztem a BME-n és ugyanezt választanám, csak nem ezen az egyetemen :D
2019. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!