Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökök! Ha visszamehetnétek...

Mérnökök! Ha visszamehetnétek az időben, akkor is arra a szakra jelentkeznétek amit végeztetek/végeztek? Ha nem, mire?

Figyelt kérdés
Mérnöknek tanulok, a végén járok, de nem látom magam előtt hogy valaha megtérülne a befektetett idő, energia és utólag kicsit bánom.

2019. jún. 12. 00:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnök vagyok, és ha tehetném vagy a BME-n vagy külföldi egyetem csináltam volna.
2019. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Közel 40 évesen tartok ott, hogy rájöttem, mit szeretnék csinálni. 20 évvel ezelőtt is szóba került, de aztán a mérleg nyelve a műszaki felé billent. Ha visszamehetnék, és tudnám, amit most tudok, nem választanám.

Most éppen pedagógus képzésre jelentkeztem.

2019. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Okleveles vegyészmérnökként végeztem egy bő egy éve.

Ha ma állnék az egyetemválasztás előtt, ugyanazt választanám. Sikerült hamar (végzés után két héttel) elhelyezkednem egy jobb helyen.

Ha az anyagiakat nézzük, kb. a 30-as éveimet fogom taposni, mire jobban megérte, mintha csak egy technikusit csináltam volna.

Munkakörülmények, lehetőségek terén pedig ég és föld különbség van. Légkondícionált iroda, normális elvárások, nem kell műszakolni vagy akár 12 órába járni. Ha kell, ki tudok ugrani a városba elintézni ezt-azt (persze a kiesett időt le kell dolgozni). Az elvégzendő munka változatos, mérnöki kreativitást igényel.

Technikusként meg valószínűleg ugyanazt csinálnám az elmúlt 6 évben, télen, nyáron, -10°C-+40°C között (egy még egy kisebb üzem sem fér be egy légkondis épületbe xd).

2019. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Látszik, hogy mennyi számító érdekember van. Nem azért csinál valamit mert szereti, hanem, azt nézi, hogy a másik 100 ezerrel többet keres, és akkor inkább nem csinálja.
2019. jún. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled 11:02


Mit képzel ez a sok 4-5-6 éven át egyetemet végigszenvedett ember, hogy a munkájukkal pénzt is akarnak keresni?


Szégyelljétek magatokat! Ezek vagytok ti!

2019. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

Aki 14-es mit kèpzelünk hogy piackèpes szakmát tanultunk meg sikeresek akarunk lenni mivel ezèrt tanultunk.

Igen èn egy önző,szàmìtò,karrierista,vadàllat vagyok vàllalom csak ezèrt tanultam,hogy full kènyelmesen luxusban èljek pazar èletet a többit lekulàzom.

2019. jún. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!