Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az érettségi...

Mi a véleményetek az érettségi "nehézségéről"?

Figyelt kérdés

Szerintem vicc kategória, az, amit számon kérnek. Minden jött ment érettségit kap, elvileg a giminek arról kéne szólnia, hogy felkészít az érettségire. Szerintem a 14 éves öcsém le tudna elégségesre érettségizni, amilyen alapvető dolgokat kérnek.

Magyar: Szövegértés és íráskészség. Ennyi. Elolvasni egy szöveget, aztán elemezni egyet. 90%+-ra írtam meg, pedig egy előző évit se láttam soha.

Töri: Minimális logikus gondolkodással, és az atlasszal, szintén zéró erőfeszítéssel meg lehet csinálni.

Matek: Legalapvetőbb dolgok.. Egy olyan feladat volt, amin legalább el kellett volna gondolkodnom, minden szokásos séma feladat. Ezt nem értem a leginkább, és akkor olyan eredmények vannak, hogy csak nézek. Hogy a bánatba nem lehet ezt teljesíteni?... 99%-ost írtam, azt az 1 pontot is csak azért, mert nem ellenőriztem az óvodás szintű egyenlőtlenséget.

Nyelv: Magyart beszéli kb. 10 millió ember, már egy bolti eladónak is kérnek angol nyelvtudást... Érettségi semmi extra.

Választott: Ezt te választod, azt amit csak szeretnél... Nehogy már ne tudd megírni.

Középszintűekről beszéltem, amit "emelt" szintnek neveznek, az már egy elfogadhatóbb szint.

4 évig ijesztgettek, hogy érettségi így meg úgy, erre kár volt 4 évet elpazarolni, ezt a tudást egy év alatt letolhatták volna.

Mikor megírtam az érettségit, már akkor is úgy gondoltam, hogy ez rém egyszerű, aztán jött az egyetem, ahol egyetlen egy ZH nehezebb, mint az egész érettségi együttvéve. Ennyi erővel ingyen is osztogathatnák azt az érettségit...



2019. jún. 15. 20:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%
Mert aztán az integrálással biztos sokra vinném így hogy egészségügyben fogok dolgozni😂😂
2019. jún. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

"Mindenkinek kellett tudni integrálni, deriválni, stb.."

El vagy te varázsolva, nyuszifül. Azért nem megy a ZH.

2019. jún. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem csoda, hogy most már minden egyetemre kelleni fog egy emelt szintű érettségi.
2019. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező kicsit nagy az arcod, de alapvetően nagyon igazad van. A középszintű érettségik kb. a vicc kategóriát képviselik. Az emeltek hozzák a tényleges színvonalat.
2019. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond szerintem, hogy ma már az érettségi olyan elvárás mint régen a 8 általános megléte, enélkül sok szakmát el se lehet elkezdeni tanulni. Így is vannak akik éppen csak átcsúsznak, ha most nehezítenének rajta nagyon sok rosszabb képességű diákkal csesznének ki, hogy még egy jobb szakmát se tanulhatnak ki. Így legalább nem csak a közmunka vagy az operátori meló marad nekik.


Feleslegesen ijesztegetnek sok diákot, ez mondjuk teljesen igaz, de még így is vannak akik megbuknak rajta. Főleg a nyelv és a matek olyan, hogy ezeket nem lehet bemagolni, hanem azért kell hozzá érzék is, ami nem mindenkiben van meg.


Az egyetemen téma viszont más kérdés, azért annak örülök hogy oda nehezítik a felvételt. Azért az már túlzás hogy sima adminisztrációhoz vagy call centerbe is diplomát kérnek, de a szak nem is számít. Inkább a diploma értékét kéne szerintem visszaállítani és nem az felé menni hogy már ez az elvárás olyan munkákhoz ami érettségivel is megoldható.


Azért nem tolják le 1 év alatt, hogy ne 14-15 évesen kelljen döntened a jövődről, mikor sokan 18-20 évesen gimi végén is teljesen tanácstalanok merre induljanak el.

2019. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Előző, szerintem így is 14-15 évesen kell dönteni a jövődről. Hisz gimiben is lehet fakultációt, illetve magát osztálytípust választani. Én úgy mentem gimibe, hogy valamilyen műszaki egyetemre fogok járni. Igaz, még nem volt teljesen konkrét elképzelés a szakról, de az irány megvolt, hogy műszaki. Ezért is mentem matek-fizika tagozatos osztályba. Szóval, ha így nézzük már 8-os korodban választani kell.

Egyébként a diploma értéke dologgal is teljesen egyetértek. Olyan szakok vannak, amikhez olyan minimális tudás kell, hogy az elképesztő. Csak napi pár órára bemennek melegedni...

Egyébként valamelyik előző. Attól még, hogy nem avval fogsz dolgozni (pl. integrálás), még nem árt meg a tudás. Ez a jó benne. Én ugyan úgy tanultam bioszra és törire, mint matekra vagy fizikára. Függetlenül attól, hogy nem fogok vele soha dolgozni. Most például ebben a félévben egyetemen felvettem egy ilyen világegyetemről szóló tárgyat. A szakomhoz semmi köze, egyszerűen csak növeli a tudásom, betekintést nyújt egy teljesen másmilyen tudományágba.

2019. jún. 16. 15:04
 17/21 anonim ***** válasza:

Omfg... Én a "Szerintem a 14 éves öcsém le tudna elégségesre érettségizni," részén röhögtem jót... :D tavaly a húgom iskolájában a középiskolás felvételi átlag pontjai 5-6 pontok lettek, nyílván az érettségi "nagyon" menne nekik...


Gondolom gimibe jártál, ahol nem kellett szívnod semmilyen szakmai tárggyal pláne nem az oktatás új főnyereményéve

2019. jún. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Főnyereményével a szakmai érettségivel, ahová olyanokat is beraknak amiket nem is tanultál soha... Szóbelin szembejön olyan anyag ami nem is volt benne a követelményrendszerben.... És hiába lázadsz, sz**nak rád. Amikor szakközépiskola vagy és a heti 4 nyelvórát leveszik heti 3ra a követelményt meg megemelik... Amikor a szakmai tárgyak annyira dominálnak hogy elveszik az összes energiát és időt az alap tárgyait elől...


"Választott: Ezt te választod, azt amit csak szeretnél... Nehogy már ne tudd megírni." Talán neked, de a szakközepeseknek kötelező "választott" van, nekik kötelező a szakmai... Ha cseszett rá, akkor lerontja vele a többi érettségi eredményét is az átlagoláskor. Én tudjuk jól h lassan nem is lesz választása senkinek mert Orbán papa minden diákot a szakképzésben akar látni.


Másrészt, van nálad okosabb ismerősöm, nemzetközi versenyeket nyert, a külföldi egyetemek versenyeztek érte, felkeresték, kutatási programokban vett részt már 11.-es korától kezdve, és sose hallottam volna h így beszélt volna magáról, az oktatásról, végletekig szerény volt, szóval szerintem te egy majom vagy

2019. jún. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%

Előttem szóloknak 100%ban igazat adok. Én most érettségizem, a város egyik legjobb gimijébe járok de mégsem mondhatom el magamról hogy hú de jók lennének az eredményeim. Ez mind emberfüggő. Vannak magolós droidok, vannak akiknek egyszerűen egy csomó tantárgy a vérében van és vannak akik nem spilázzák túl,csak nyugisan.

De ez amit a kérdező írt számomra felháborító!

Az meg a másik hogy nem is értem miért most okoskodsz ha te már nagy egyetemista vagy akkor mi közöd van a mostani érettségihez?? Várj, megmondom. Semmi.

2019. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Manyecska válasza:
6%
Szerintem te egy troll vagy! Ha ennyire szuper vagy, akkor minek írtál egyáltalán középszintű érettségit, miért nem emeltet írtál mindenből? Az lehetetlen, hogy egyetlen előző évi érettségi tételsort sem láttál, hiszen eleve minden iskolában előző évi tételsorokkal gyakorolnak és a legtöbb helyen u.n. kis érettségit is tartanak. Mivel ilyen okos vagy, gondolom, hogy egy kiemelkedően erős középiskolába jártál, ahol elképzelhetetlen, hogy nincs felkészülés az érettségire. Ha mégsem így volt, akkor mit csináltatok a 12. évfolyamon? És melyik egyetemre vettek fel? Gondolom 90%-os eredményekkel az ország legerősebb egyetemére, ahol az utóvizsga számodra nem is ismert fogalom. Javaslom, hogy felhasználónévként a Sheldon Cooper nevet válaszd! Amúgy az érettségit ingyen osztogatják, fizetni nem kell érte - csak tanulni, vagy tanulás és gyakorlás nélkül zseninek lenni, mint te. (Bár aki óvodás szintű egyenlőtlenség miatt veszít pontot annak még gyakorolnia kellett volna egy kicsit az érettségire...)
2019. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!