Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az érettségi...

Mi a véleményetek az érettségi "nehézségéről"?

Figyelt kérdés

Szerintem vicc kategória, az, amit számon kérnek. Minden jött ment érettségit kap, elvileg a giminek arról kéne szólnia, hogy felkészít az érettségire. Szerintem a 14 éves öcsém le tudna elégségesre érettségizni, amilyen alapvető dolgokat kérnek.

Magyar: Szövegértés és íráskészség. Ennyi. Elolvasni egy szöveget, aztán elemezni egyet. 90%+-ra írtam meg, pedig egy előző évit se láttam soha.

Töri: Minimális logikus gondolkodással, és az atlasszal, szintén zéró erőfeszítéssel meg lehet csinálni.

Matek: Legalapvetőbb dolgok.. Egy olyan feladat volt, amin legalább el kellett volna gondolkodnom, minden szokásos séma feladat. Ezt nem értem a leginkább, és akkor olyan eredmények vannak, hogy csak nézek. Hogy a bánatba nem lehet ezt teljesíteni?... 99%-ost írtam, azt az 1 pontot is csak azért, mert nem ellenőriztem az óvodás szintű egyenlőtlenséget.

Nyelv: Magyart beszéli kb. 10 millió ember, már egy bolti eladónak is kérnek angol nyelvtudást... Érettségi semmi extra.

Választott: Ezt te választod, azt amit csak szeretnél... Nehogy már ne tudd megírni.

Középszintűekről beszéltem, amit "emelt" szintnek neveznek, az már egy elfogadhatóbb szint.

4 évig ijesztgettek, hogy érettségi így meg úgy, erre kár volt 4 évet elpazarolni, ezt a tudást egy év alatt letolhatták volna.

Mikor megírtam az érettségit, már akkor is úgy gondoltam, hogy ez rém egyszerű, aztán jött az egyetem, ahol egyetlen egy ZH nehezebb, mint az egész érettségi együttvéve. Ennyi erővel ingyen is osztogathatnák azt az érettségit...



2019. jún. 15. 20:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
46%

Még olvasni is rossz, hogy még a kérdező van leoltva!

Ez az "érettségi" konkrétan 0.

Ezért kár középiskolába járni.

Engem is lehet oltani, én is 90+%-ra írtam a közepeket, és szakváltás miatt tettem 4 emeltet - de pl. biológiából abban is volt általános iskolás anyag bőven...


A szakmai érettségi problémájával egyet értek, bár nem értem, minek olyan szakot választani, ami eleve nem érdekli az embert. (különben miért "cseszett rá")


És igen, felvettek 3 "elit" egyetemre (most csinálom a 3-at, munka mellett), a továbbképzés "öröméért". Pedig nem voltak különleges képességeim, nem tömték belém a magánórákat a szüleim. Tanulni kell! (Bár ehhez az érettségihez azt sem nagyon.)

2019. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!