Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha le vagyok osztályozva, de...

Ha le vagyok osztályozva, de rengeteg a hiányzásom és csak emiatt buktattak meg tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés
Van egy tartós betegségem ami miatt sokat kellett orvoshoz járnom és sokszor nem bírtam iskolába menni így átléptem sajnos a 250 órát sokkal és a gyakorlati órák 20%-át is sajnos emiatt sokkal meghaladtam. Az igazgatóval beszéltünk mikor kiderült a problémám és azt mondta, hogy nem probléma csak igazolásom legyen minden órára. Ez így is lett, az összes órám igazolva van, az igazgató és az osztály főnök is támogatott, de az évzárón közölte az osztály főnök, hogy a tantestület úgy döntött, hogy a gyakorlati mulasztásaim miatt évet kell ismételnem. Az ezzel a problémám, hogy minden tantárgyból le vagyok osztályozva amit tudtam pótoltam és minden gyakorlati dolgozatot pótoltam. Mindegyiket. Ezekből jól is teljesítettem, gyakorlati tanárok is lezártak, megbukásról szó se volt, de mégis ez történt. Azt mondta az igazgató és osztaly főnök, hogy szerintük másik iskolában folytathatom a következő osztályt, ha teszek ott különbözteti vizsgát. Ez tényleg így van? És még azt szeretném kérdezni, hogy esetleg forduljak-e az iskola fenntartójához, az tudna-e segíteni?

2019. jún. 16. 15:58
 1/4 anonim válasza:
88%

"szerintük másik iskolában folytathatom a következő osztályt"


Nekem ez inkább úgy tűnik, hogy meg akarnak tőled szabadulni.


"forduljak-e az iskola fenntartójához"


Fordulhatsz, de ha az igazgató jóban van vele, akkor nem sokra mész. Visszatért az urambátyám világ, már nem az számít, hogy kinek van igaza, hanem hogy ki kinek a valakije. Az iskolában ki van írva annak az embernek az elérhetősége, aki a diákok jogait védi, tőle kérj tanácsot.

2019. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
71%
Ezt nem értem, ha mindenből le vagy zárva, és nem egyesre, mire fel kellene évet ismételned? Még ha a szülő kérné, hogy a sok hiányzásodra való tekintettel inkább ismételj... Azt nem tudom, segít-e, de egy kört mindenképpen megér ennek utánajárni. Azt mondom, amit az első, meg akarnak tőled szabadulni.
2019. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A megbukás az az én fejlődésemet nem szolgálná, inkább az ellenkezőjét érnék el vele. Semmivel sem tudnék többet jövő évzáróra mint most. Nem a lezárt jegyeim miatt buktatnak meg, mivel a gyakorlati tárgyakból 4-es lettem, és a bizonyítványban az van, hogy a gyakorlati mulasztások miatt. De megegyszer mondom hogy azokból minden dolgozatot bepotoltam. Állítólag úgy van, hogy aki átlépi a hiányzási határokat, azokról a tantestület dönt, amiről nekem azt mondták, hogy az az igazgató döntése felett van. Magatartasommal sincs baj, nem kaptam soha figyelmeztetőt. Van valami ilyen szabály hogy x százalék felett kötelező megbuktatni? Valamint ha úgy atengednek akkor éri hátrány az iskolát, igazgatót és tanárokat? Csak mert erre is hivatkoztak. Arról, hogy az igazgató tényleg meg akar-e szabadulni tőlem fogalmam sincs, de az osztály fonok biztosan mellettem áll. Egyébként szakgimnáziumról van szó. Szóval érdemes felkeresni valakit aki az iskola felett áll?
2019. jún. 16. 18:42
 4/4 chtt ***** válasza:
100%

Attól, hogy megismételted, amit egyszer már leírtál, nem tudom mást mondani, mint először. Ha le tudtak zárni, nem értem, mire fel az évismétlés. Nincs arra előírás, hogy X százalék felett kötelező buktatni, semmiféle hátrány nem éri a sulit, tudtommal, ugyan miféle hátrány érhetné?

A törvényi rendelkezés értelmében, ha a hiányzásod meghaladja a 250 órát, osztályozó vizsgát kell tenned - ill. a tantestület dönt, hogy tehetsz-e vagy ismételj évet, de úgy tudom, ha le tudnak zárni, mert van elég jegyed, nem kell osztályozót tenned. Meg kellene nézned az iskola házirendjében, pontosan hogyan rendelkezik erről. kell lennie olyan részének, amely a hiányzásokról szól, mint pl. itt: [link]

Ha az ofő melletted áll, kérdezd meg, miért kell évet ismételned, ha mindenből megvan legalább a három jegyed, és le tudtak zárni nem egyesre.

2019. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!