Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika vagy okj tanfolyam?

Anglisztika vagy okj tanfolyam?

Figyelt kérdés

Szóval, nem tudom mennyi értelme lenne egyetemre menni. Anglisztikára / szabadbölcsészetre vennének fel.

Az utóbbit nem igazán szeretném, az előbbi meg elvileg annyit ér, mint egy C1 nyelvvizsga. Emelt angol érettségim 90% lett, a C1 nyelvvizsgát hamarosan leteszem. (más nyelven sajnos nem beszélek, szóval az offos, hogy majd felveszek mellé valami más nyelvet).

Nem tudom, tanuljak-e angol irodalmat 3 éven keresztül egy diplomáért.

Vámügyintéző okj-n gondolkodtam, mert vannak kapcsolataim és közel lakok a határhoz. Bár a fizetéssel okj-s képzettség mellett nem vagyok képben, viszont a 12 órás munkarend nagyon tetszik.


2019. jún. 16. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
De mért azt írtad be? A szabad bölcsészet aztán végképp totálisan értelmetlen, de az anglisztika is, ha nem érdekel. Ahova nyelvtudás kell, ott megfelel a nyelvvizsga is. Elmehetsz vámügyintézőre, de az se egy életpálya. Viszont amíg azt végzed, kitalálhatod, hogy melyik szak érdekelne jobban. Jól jön egy egyetemi végzettség a magasabb beosztásokhoz és fizetéshez.
2019. jún. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem csak ezeket irtam be, viszont gazdasagira nem lesz eleg pontom
2019. jún. 16. 23:45
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Talán érdemes lenne jövőre újraérettségizni és arra jelentkezni, ami érdekel, addig meg okj, ha ahhoz van kedved, legalább lesz gyorsan egy szakmád.
2019. jún. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd, amelyik érdekel. Szerintem az anglisztika több, mint egy C1 nyelvvizsga és nem is csak 3 év angol irodalom (magam is anglisztikás voltam, vagyok) és tulajdonképpen már maga a diploma (bármilyen szakos) belépő sok munkahelyen. Viszont szerintem csak akkor van értelme, ha érdekel is. Egyrészt, úgy nem lehet vele kezdeni semmit, ha az ember csak arra megy, hogy túl legyen rajta. Másrészt pedig le szokták büfészakozni, de nem vágják hozzád a diplomát a semmiért és nem egy nagy élvezet úgy óangol szövegeket vagy nyelvészeti kutatásokat olvasni, ha abszolút nem érdekel. Amúgy egyetemfüggő, de akár olyan nyelvet is fel lehet venni mellé minorként, amit még nem tanultál és szoktak lenni nyelvtanfolyamok is.


Ha a jelenlegi lehetőségeid közül egyik sem vonz, akkor érettségizz újra, hogy jövőre több is szóba jöhessen, hogy azt tanuld, amit akarsz.

2019. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Szerintem a legnagyobb problemam az, hogy meg fogalmam sincs, mit szeretnek csinalni a kesobbiekben. :/ ezert nehez.

2019. jún. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!