Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Műfordító szeretnék lenni....

Műfordító szeretnék lenni. Lehetséges úgy, hogy nem akarok anglisztikára járni vagy más nyelvszakra?

Figyelt kérdés
Milyen szakképesítés kell hozzá, hogy ne tolmács vagy szakfordító, hanem műfordító legyek? Léteznek olyan tanfolyamok amikhez nem kell egyetem? Szeretnék amúgy egyetemre járni, csak nem anglisztikára.

2019. máj. 9. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Műfordítóként nem elég az idegen nyelv jó tudása.

A verstan szabályaival is tisztában kell lenni, sőt, kell egy kis költői véna is.

Keress a neten olyan angol verseket, amiket több műfordító is magyarított!

Meglátod, vannak eltérések a különböző műfordításokban!

Ugyanaz a vers, de mégis különbözőek.

Ehhez egy tanfolyam sem elég.

2019. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Versfordítással nem szeretnék foglalkozni, nincs költői vénám, és abszolút tisztában vagyok azzal amit mondasz. Regényekre gondoltam, nyilván nem Jane Austennel akarok kezdeni, de jól fogalmazok, és jó nyelvérzékem van. Így nincs alternatíva? :(
2019. máj. 9. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

"Milyen szakképesítés kell hozzá, hogy ne tolmács vagy szakfordító, hanem műfordító legyek"

Nem kell hozzá semmi, csak fordítanod kell műveket, jó kis hobbi, de javaslom, hogy dolgozz is mellette, hogy ne halj éhen.

2019. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
MA szakra menj, az fordít. Jó, nem műfordító, de az áll a legközelebb és ott meg tudod tanulni a fordítást. Bemeneti követelményként nem kötelező a nyelvszak.
2019. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bunkó válaszolónak köszi a nagyon eredeti megjegyzését, a többieknek hálás vagyok nagyon. Az MA szakos válaszoló tényleg segített. :))
2019. máj. 9. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!