Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
A matek egyaltalan nem megy, hiaba seggelem be az elmeletet, gyakorlok orrba szajba , egyszeruen nem ertem ... a fizikat , kemiat pedig ertem, megy es szeretem is. Nem tudok rajonni miert..?:D

2019. jún. 18. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a fizikában-kémiában van néhány képlet amit használnod kell egyes feladatok megoldásához. Ezeket megtanulod, használod. Ahhoz, hogy használni tudd őket, alap matematikai összefüggéseket kell ismerni. Tört törttel osztása-szorzása, gyökvonás, hatványozás, stb... Ennek ellenében a matek sokkal több: koordinátageometria, algebra, függvények, térgeometria, sorozatok, halmazok, logika, és a többi. Valamint matematikában is léteznek képletek, de a tanulnivaló mennyiségéhez képest kevesebb - tehát több mindenre kell magad rájönnöd egy feladat megoldása során.


Tehát: a matek a fizika-kémia alapja, alapösszefüggéseket kell ismerned matekból a fizika és kémia sikerekhez. A matek több, (esetleg nehezebb, de kinek-mi), több az összefüggés...

2019. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

#1 mondjuk ez kb csak gyengébb egyetemekre igaz.


Erős egyetemen egyiknél sem a képleteken van a hangsúly.


Gimiben pedig pont mindkettőnél, a matek is kb annyi hogy koszinusz tétel meg alapintegrálok, a fizika is megáll a v=s/t nél

2019. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 igazad van, de sehol nem említette a kérdező, hogy egyetemről van szó
2019. jún. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezért íram amit írtam, hiszen gimiben a matek se annyira magas színvonalú.


A különbség talán az gimiben, hogy a matekot elvárják rendesen hogy megtanuld, a fizikát meg a tanárok is hajlamosak ugy kezelni h ugyse tanulja meg a gyerek.


summa summarum, kérdező sztem fizikábol se jó, csak nem veszi észre, mert a viszonyítási alap torz

2019. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!