Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha minden jól megy szeptembert...

Ha minden jól megy szeptembertől gépészmérnökire fogok járni, milyen könyveket ajánlotok, hogy jobban értsem majd az anyagot?

Figyelt kérdés

2019. jún. 29. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
például Libri.hu keresőbe beírod hogy gépészmérnök és kiadja a találatokat(könyveket), és elmész egy könyvesboltba és ott kiválasztod amelyiket el szeretnéd olvasni.
2019. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség amit a tájékozatlan #1-es mond. Nem is értem, akinek fogalma nincs az egész képzésről, miért irogat baromságokat. Nevetséges, és teljesen félrevezeti a kérdezőt.


Első félévre ajánlom beszerezni Bárczi Barnabás differenciálszámítás, integrálszámítás c.könyveit. Már most nyáron elkezdheted őket lapozgatni, ha nem is, analízis zh-ra/vizsgára életmentő.


Másrészt meg lehet nézni a mintatantervet, a tárgyleírásokat. Ott van ajánlott szakirodalom. De ezeket nem feltétlen kell előre megvásárolnod, mert a könyvtárból is kikölcsönözheted. Illetve van egyetemi jegyzetbolt, ott is érdemes még időben körülnézni, értem ezalatt, hogy zh előtt legalább 3-4 héttel. (Volt már olyan eset, hogy elfogyott a keresett jegyzet, és zh előtt néhány nappal jött csak utánpótlás).

Ezenkívül megemlítendő, hogy a tárgyak honlapjain is szoktak fent lenni segédanyagok: labor mérési leírások, jegyzőkönyv sablonok, gyakorlati anyagok, előadás anyaga.


Amit még ajánlani tudok, ezt előre nyugodtan beszerezheted: valamilyen műszaki táblázat. Pl. Frischerz: Fémtechnológiai táblázatok. Ez azért jó, mert a fémipari szabványok kivonata benne van. Egy ilyen táblázatban az egész gépipar összefoglalója megtalálható: műszaki rajz, anyagismeret, gépelemek, gépgyártástechnológia, stb. Ezt több tárgynál is tudod majd használni, főleg tervezési feladatoknál.

2019. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Gondolom, nem csak ilyen könyveket szoktál olvasni, ill. ha igen, akkor szeretném, ha másféléket is olvasnál, hogy ne legyél szakbarbár, akinek semmi másról nincs fogalma csak a gépészetről. Ajánlok neked klasszikus könyveket, ezeket sem árt elolvasni.

Jack London könyveit, én ezekkel szerettem meg az olvasást.

Jack London: A vadon szava pl., vagy Lázár Ervin: Berzsián és Dideki - igaz, hogy gyerekkönyv, de egy gyerek a humora miatt meg sem érti.Ha még nem olvastad: Saint-Exupéry: A kis herceg - alapmű. Vagy Durrell: Családom és egyéb állatfajták , vagy Széchenyi Zsigmond: Ahogy elkezdődött - Afrikavadász volt Széchenyi Zsigmond, vagy végül: ez a leginkább fontos, hogy elolvasd: Gróf Andrássy Imréné: Ég a puszta - mindent megtudsz belőle.

2019. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
folyt.: most látom, igazából nem is klasszikusokat ajánlottam, de ezek is jók. Jó olvasást!
2019. jún. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: a kérdező nem szórakozásból akár most olvasni, hanem olyan anyagokat keres, amiből előre tud készülni.

Amit korábban ajánlottak: integrálása, deriválás, az hasznos. De nálunk ez pl. csak 2. féléves anyag.

Amit érdemes előre lapozgatni:

- Házkötő István: Műszaki 2D-s ábrázolás

- Dr. Csizmadia Béla-Nádori Ernő: Statikai

- Balla Sándor, Dr. Bán Krisztián, Dr. Lovas Antal, Szabó Attila: Anyagismeret (BME jegyzet, de pl. a GAMF-on is ez az egyik ajánlott irodalom)

Kovács József-Takáxs Gábor-Takács Miklós: Analízis


Emellett esetleg érdemes utána érdeklődni, hogy az adott suliban konkrét tervező programot oktatnak, vagy bármit lehet használni? És ahhoz keresni tutorialt.

2019. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom, nem csak ilyen könyveket szoktál olvasni, ill. ha igen, akkor szeretném, ha másféléket is olvasnál, hogy ne legyél szakbarbár"


És a bölcsészek is olvasnak felsőbb matematikát, differenciálegyenleteket szabadidejükben?

Ha a kérdezőt szakbarbárnak tartod, akkor te meg bölcsészbarbár vagy?

2019. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. Pont ezért tartom többre a reál értelmiségieket, mert ők - ha akarnák - el tudnák végezni a bölcsész szakot is, de egy bölcsész már nem. A reál tudományok szakmák, a bölcsészet nem annyira, "csak" műveltséget ad, de egy reál embernek is fontos, hogy művelt legyen.
2019. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a különbség, hogy egy humán tárgy mondjuk közepes szintű ismerete hozzátartozik az általános műveltséghez, az olvasottság, a festők, képek ismerete, a zene ismerete (persze komolyzene) és szeretete, de egy reál tárgy ismerete nem tartozik az általános műveltségbe.
2019. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"de egy reál tárgy ismerete nem tartozik az általános műveltségbe."


Már ne is haragudj, de ezt ki mondta neked?


És mi van akkor, ha én mondjuk tudom hogy 1456-ban volt a Nándorfehérvári diadal, vagy hogy az Árpádház 1301-ben halt ki III.Endrével, de cserébe elvárom hogy az alapműveltség közé tartozzon mondjuk a Thales-tétel, Pitagorasz-tétel, vagy pl. Newton I.törvénye?


Jó, ennél többet is tudok, mert ismerem mondjuk Thomas Mann műveit, de akkor legyen már a logaritmus is alapműveltség!


Mert ugye nem szabad egyoldalúan a humán oldalra billenteni az általános műveltséget jellemző mércét. Mert aki azt teszi, és pl. wc-t tisztít hipóval és sósavval egyszerre, az elemi kémiával sincs tisztában, oszt csodálkozik ha kap egy kis klórgázt.

2019. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xpeterx1995x ***** válasza:
Őszintén én könyvet nem nyitottam ki, szerintem bőven elég ami neten fent vannak pdf meg órai anyag...Ha azt érted szerintem csak utána menj a könyvek világába, mert sajna sokszor sok mindent bővebben leírnak ott és bőven elég a fele is...
2019. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!