Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek szociológia...

Szerintetek szociológia alapszakon milyen specializációt lenne érdemes választani az alábbiak közül ahhoz, hogy az ember később el tudjon helyezkedni valahol és ne haljon éhen?

Figyelt kérdés

Adatközpontú társadalomtudomány: ez a kvantitatív kutatások (pl. társadalmi egyenlőtlenségek, online közösségek, egészség, gazdaság, közigazgatás témában) adatainak az elemzéséről szól; survey statisztika és adatanalitika, egészségpolitika, tervezés és finanszírozás, illetve szociológia mesterképzésre készít fel.


Kriminológia: kisebbségpolitika, szociológia, szociális munka, közösségi és civil tanulmányok mesterszakokra készít fel, plusz az állam- és jogtudományi kar kriminológia mesterképzésére.


Nemzetközi kapcsolatok: az államok kapcsolatainak, multinacionális nagyvállalatoknak, nemzetközi szervezeteknek a vizsgálatával foglalkozik; nemzetközi tanulmányok mesterszakra orientál.


Szervezet, innováció, vezetés: a gazdasági, politikai és civil szervezetek folyamatainak áttekintéséről és értelmezéséről szól; szociológia, közösségi és civil tanulmányok mesterszakra, illetve a gazdaságtudományi intézet vezetés és szervezés mesterképzésére orientál.


Médiaszociológia: a nyilvánosság szerkezetével és működésével, a tömegkommunikáció és az új médiák által megteremtett hálózati digitális, mobil kommunikáció témaköreivel foglalkozik; szociológia és kommunikáció- és médiatudomány mesterszakra orientál.

(Próbáltam annyira tömörré tenni a leírásokat, amennyire lehetséges.)


2019. júl. 1. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Én ha a szívemre hallgatnék, akkor az első vagy második, ha az eszemre, akkor a harmadik v. negyedik.


Annyira szeretem a szociológiát:-))

2019. júl. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

A szociológiában a legpiacképesebb a Survey statisztika mesterszak.


De ha időben észbe kapsz, akkor már az egyetemi éveid alatt próbálsz gyakornoki helyet szerezni multinál piackutató osztályon, vagy piackutató ügynökségnél.


Illetve kezdj el Data Science felé mozogni. Tanulj meg R-ben, Pythonban, Juliában dolgozni plusz SQL-t nagyon jól.


Rengeteg lehetőség van, csak észnél kell lenni.

2019. júl. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
További jó ötleteim: marketing mesterszak (ha beengednek), vagy marketing alapképzési szak mesterszak helyett.
2019. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, már szinte teljesen biztos vagyok abban, hogy az adatközpontú társadalomtudomány lesz a befutó, bár váratlanul ért kissé, hogy az első válaszoló szerint az nem ésszerű döntés, "csak" szimpatikus. Érdekelne is, hogy miért. :D Marketingen ahogy elnézem, inkább gazdaságtudományi alapdiplomásokra kíváncsiak.
2019. júl. 2. 00:07
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen kívülállóként és vidékiként kérdezem, melyik az a multi, aminek piackutató osztálya is van? Biztos nagyon nagy és nagyon nemzetközi cég.

Gondolom, ezekkel a szakmákkal is inkább csak Bp-en lehet elhelyezkedni, mert vidéken ilyenről még nem hallottam, pl. hogy data survey-vel kapcsolatos szakembert, de úgy általában a piackutatót sem nagyon keresnek vidéken, de nemzetközi kapcsolatokkal és médiaszociológiával se kifejezetten vidéken tud az ember állást találni.

Nekem amúgy a kriminológia specializáció + kriminológia mesterszak tűnik érdekesnek. Mondom, kívülállóként.

2019. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Távközlési cégeknek (Telekom stb.), média cégeknek (RTL stb.), közműveknek (energiaipari cégek) mind van piackutatása.


Azonkívül rengeteg szakmát nem így hívnak, de kapcsolódik, például social media manager – lehet marketingesből is, de szociológusból is detto. Ügyesnek kell lenni, sokat tanulni, sokat dolgozni, referenciákat felmutatni. Karriert kell építeni. Bocs, ha ezek közhelyeknek hangzanak, de ez a recept.

2019. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!