Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga nélkül lehet...

Nyelvvizsga nélkül lehet diplomám?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nincs nyelvérzékem, általános iskola 1. osztályától tanulok angolt, most 19 éves vagyok, és szinte semmit nem tudok angolul! A megye legjobb gimnáziumában érettségiztem, reálszakos tanárnak készülök továbbtanulni. Tudom, hogy mekkora hiány van az ilyen tanárokból, mégis képes a kormány ilyen aljas módon keresztbe tenni, hogy nyelvvizsga nélkül nem adja ki a diplomát? Ahhoz, hogy magyar diákoknak taníthassam a természettudományokat, nincs szükségem idegennyelvre. A korombeliek nagy része még az anyanyelvén sem képes normálisan beszélni, mondatokat alkotni vagy írásban kifejezni magát. Bezzeg nekik egyből van nyelvvizsgájuk.

Orvosi papírral elkerülhető lenne a nyelvvizsga?

Ha nem, akkor melyek a legkönnyebb nyelvvizsgák?



2019. júl. 11. 14:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

Az egyetemen is rengeteg angollal fogsz találkozni. Lesznek jegyzetek angolul, amiből tanulni kéne, projektekhez, beadandókhoz angol forrás lesz, ha olyan a téma amire nincs magyar, illetve van, hogy kérik is, hogy angol forrásból csináld.

És igen, semmilyen diplomát nem adnak nyelvvizsga nélkül.

2019. júl. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyúrj rá az angolra akkor, otthon is rengeteget lehet készülni. Illetve egyetemen vedd fel, szokott lenni nyelvvizsga felkészito óra, ingyen is. Tudd le minél hamarabb, nincs más megoldás. 12 éve tanulsz angolt, ha úgy érzed nem is megy, akkor is van egy jó alapod már.

Ne halogasd semmiképp, már ma kezdj el gyúrni rá. Az egyetem végén egyre nehezebb lesz,hidd el, sok csoporttarsamnal láttam.

2019. júl. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!