Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A történelem pótvizsga mennyir...

A történelem pótvizsga mennyire nehéz 9. osztályban?

Figyelt kérdés
Tényleg úgy van, hogy ha az írásbeli 1es lesz csak akkor kell szóbelizni?

#történelem ##pótvizsga #9.osztály
2019. júl. 19. 05:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert sosem buktam meg.
2019. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én 2 évvel ezelött pótvizsgáztam töriből szint úgy 9-ben

Teljesen be voltam parázva hogy mi lesz de egyátalán nem olyan nehéz mint amilyennek tűnik van írásbeli és szóbeli is ( legalábbis nekem volt mind kettő) és el kell érni egy minnimum százalékot mindkettőnél ahoz hogy átmeny nálam 20% volt a minimum

Én azt ajánlom neked hogy próbáld meg a legjobb tudásod szerint megirni az irásbelit mert akkor utána a szóbelin már ugy fognak állni hozzád hogy igen látszik hogy készültél és akkor a szóbeli is sokkal egyszerűbb lesz

Én kb 2-3 hetet készültem rá és 3 lett ( pedig sajnos rossz volt a kapcsolatom a töritanárommal és mégis nagyon sokat segített nekem a vizsgán )


Életem első és remélhetőleg utolsó pótvizsgálya volt most 12 osztályba megyek és azóta semmi bajom a történelemmel 😊

Remélem tudtam neked segíteni és ne izgulj sok sikert kívánok🙂

2019. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a válaszod :)
2019. júl. 29. 03:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Húgomnak tavaly volt történelem pótvizsgája. Nagyon kemény tanára volt eleve, és kegyetlen sokat várt el. Olyan szinten amitől én magam is lestem pedig eleve történelemből kitűnő voltam.

A húgom kapott egy listát hogy milyen témakörökből készüljön fel nagyon ugye maga a vizsga egy tesztből állt és egy esszéből. Az esszé része úgy működött hogy le kellett írnia az egészet, és szóban el kellett mondania mit dolgozott ki, úgy ahogyan az érettségin kell de nézhette a saját irományát közben és ezt értékelte ki a tanára.

A teszt úgy működött hogy a ketteshez minimum 20% ot kellett elérnie, és a szóbelin is ez volt a minimális szint hogy átmenjen a pótvizsgán. A kettőt együtt figyelte a tanár. Ha a teszt csak 15% ra sikerült akkor a szóbelin jobban kellett teljesítsen. Valami ilyesmi volt.

Az esszére kapott egy listát 20 témakör volt az év anyagából, arra kellett felkészülnie és húzniuk kellett a vizsgán és azt kidolgozni. A teszthez meg az egész év anyagából kellett készülnie, arra is odaírta hogy a dátumokat tudni kell az eseményekkel együtt, helyszíneket kellett vaktérképen, megjelölnie, meg bizonyos fogalmakat kellett tudnia, ennyi volt a teszt. Aztán az esszé volt kidolgozni kellett illetve szóban elmondani.

Húgomnál ez volt, de egy ismerősöm mesélte aki másik iskolába jár hogy ott másképp volt. Ott úgy volt hogy kaptak egy lapot kérdésekkel, azokat meg kellett válaszolni, illetve volt egy esszé szerű téma amit le kellett írnia hogy miről szól, és erre az egészre kaptak egy értékelést. Akinek 25% felett sikerült az átment a pótvizsgán és nem kellett szóbeliznie. Akinek nem sikerült annak kellett szóbeliznie az egész év anyagából kellett egy témakört elmesélnie, ott is húzásra ment a dolog, ha nem tudott semmit akkor megbukott. Ha valamit tudott, de nem eleget akkor a tanár még tett fel mentő kérdéseket ha jól emlékszem 5 kérdés és ha 3 kérdésre jó választ adott akkor a tanár átrugdosta, ha nem akkor bukott.

Egy másik iskolába ez így ment.

Ahova én jártam suliba ott is buktak páran ott mondta is a tanár év végén hogy akik pótvizsgáznak nekik a tankönyv alapján és az órákon amiket jegyzetelni kellett azok alapján kapna egy két oldalas írásbeli feladatot, elmondta hogy lesznek teszt feladatok, lesznek olyanok ahol fogalmakat kell kifejteni, évszámokhoz kell tudni írni eseményt, vagy egy eseményhez évszámot kellett írni, az adott helyszínen és adott évben milyen esemény volt azt kellett leírnia aki pótvizsgázott, és mivel ő nem akarta szóbeli felelettel húzni az időt így azt írásban kérte a pótvizsgázóktól amihez kaptak egy lapot fel volt írva hogy egy témakört meséljenek el írásban, mutatott is erről példákat hogy mire számítsanak, ahogyan tanév elején az egész osztállyal ismétlésként ilyen feladatokat oldottunk meg nem jegyre, csak úgy közösen vettük át a dolgokat tehát ott láttuk hogy aki pótvizsgázott mit kellett volna tudnia.

Ezek voltak lényegében.


Remélem tudtam tippeket adni.


Én a helyedben még annyit tennék hogy régebbi érettségi feladatoknak néznék utána, mert általában ezekből szoktak összemazsolázni ami az adott évfolyamra vonatkozik feladat azt is beleszokták tenni.

2019. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BiGamer28 válasza:
Nemtudom
2020. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!