Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki elvégez egy 4...

Ha valaki elvégez egy 4 féléves FOSZK-ot és utána jelentkezik egy szakirányú továbbképzésre (szinten 4 féléves), az már teljesértértékű diplomát ad?

Figyelt kérdés

2019. júl. 21. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Diplomát (felsőoktatási oklevél, "egyetemi pappír" vagy bármi más néven ismert szép, színes, kemény fedelű okirat) csak alap- vagy mesterképzésen, esetleg osztatlan képzésen sikeresen végezve lehet szerezni. FOSZK-ról tovább lehet lépni alapképzésre néhány tárgy beszámításával.

A szakirányú továbbképzések egyébként diploma utáni képzések, vagyis azok jelentkezhetnek rá, akiknek már van oklevelük és egy adott területen képeznék tovább magukat. FOSZK oklevéllel nem is lehet rájuk jelentkezni.

2019. júl. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam,de az ismerősöm azt mondja,most kapja meg az első diplomáját humánmenedzsment szakon(Corvinus) és én akárhogy nézem,ez csak egy szakirányú továbbképzés,ami 4 féléves(más kérdés hogy 6 félév alatt szerezte meg.)

Szóval nem értem.Jó,volt mismásolás az eddigi tanulmányait illetően is,nem tudom mit lehet neki elhinni,papírjait meg nem láttam.

2019. júl. 21. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

A képzésben a gazdaságtudományok képzési területen kívüli, más alapszakokon megszerzett oklevéllel rendelkezők vehetnek részt.


Úgyhogy ez nem “csak” szakirányú továbbképzés, mert a diploma előfeltétel.

2019. júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A "csak"-ot arra értettem,hogy ha előtte nem volt diplomája ,akkor "csak"ettől a 2 évtől nem lesz.
2019. júl. 21. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem, hogy mire gondolsz és igen, de nem ez a neve.


Nem szakirányú továbbképzésre mész, hanem elsőnek a FOSZK után egy alapszakra.

Ha ugyanarra az alapszakra mész, amivel a FOSZK képzés(120 kredit) megegyezik, akkor legalább 3 félévet(90 kredit) be tudsz számítattni, amivel a 7 féléves(210 kredit) alapszak 4-re csökken.


Pl.: Kereskedelem és marketing[xy] FOSZK-ról Kereskedelem és marketing alapszakra mész.


(Fontos, hogy ha lehetőséged van rá, akkor a FOSZK-ot és az alapszakot ugyanazon az egyetemen végezd el, mert ez a tuti, más egyetemen nem biztos, hogy minden kreditet be tudnak neked számítani.)


Ha ezt az alapszakot elvégzed, akkor teljes értékű diplomát kapsz kézhez.

2019. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem rám vonatkozott a kérdés.
2019. júl. 22. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!