Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon megköszönném, ha...

Nagyon megköszönném, ha valaki segítene?

Figyelt kérdés
Az Ábel a rengetegben minden kérdésre tudtam a választ kivéve egyre: mikor mondja ezt Ábel: “No,a görény ott egye meg, ennek a kutyának nagyobb becsülete van, mint nekem!” pontosan letudnátok írni, hibátlan olvasónaplót szeretnék😊?
2019. aug. 15. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam a könyvet, szóval nem tudom a cselekményt, de pdf-ben a 29. oldal, 1. fejezet vége felé van. Ha kell, be tudom ide illeszteni azt a szövegrészt.
2019. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen azt megköszönnem, nekem nem sikerült
2019. aug. 16. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Végre szombaton kijött édesapám, hogy lám, mit csinálok. Ott is aludt velem az éjszaka folyamán. De előbb még elkérdezősködött mindenről, s én olyan válaszokat adtam neki, mint aki nálánál is többet tud. S amint így éppen javában üldögéltünk a lámpa mellett, hát egyszerre

valaki megkopogtatta az ablakot.

- Hamar a fejszét, apám! - ugrottam fel, s a pénzes fazekat sebesen az ágyamba rejtettem a takaró alá. Édesapám azonban éppen ennyire nem ijedt meg, hanem vette a botját, s kinyitotta az ajtót.

Három puskás ember jött bé a házba, vagyis két városi vadász és egy kecskeszakállas

harmadik. Három kutyát is hoztak magukkal. Apám ismerte őket, s így barátságosan biztatta, hagy telepedjenek meg. Hamarosan megtudtam én is, hogy az egyik a pénztáros a szeredai bankból, a másik Binder úr, valami kertész; a kecskeszakállas pedig maga a szeredai román pap. Híres nagy vadászok mind a hárman. Előadták, hogy ők itt hálnának, s jókor reggel elindulnának vadászni, mert úgy hallották, hogy ezen a környéken sok a bükkmakk, s azon eluralkodtak a vaddisznók. Én mindjárt ajánlkoztam nekik, hogy vezérelni fogom őket, melléje mondván, hogy úgy ismerem az egész helyet, mint a tenyeremet. Pedig nem ismertem, csak a bombák kikerülése miatt akartam kalózolni őket.

Sok drága ennivalót szedtek elé, amiből nekünk is adtak. A román pap kutyája, akit Plutónak hívtak, külön vacsorát kapott, s ez egy fél kiló sűtelen borjúhúsból állott.

- No, a görény ott egye meg - mondtam magamban -, ennek a kutyának nagyobb becsülete van, mint nekem!

Szólani azonban nem szólottam semmit, hanem helyet szerkesztettem valahogy a vadász uraknak, s aztán nyugovóra tértünk.


Remélem, így megvan a rész 😊

2019. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen❤️
2019. aug. 17. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!