Valakinek van tippje a feladathoz?

[link]

2019. aug. 26. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

De mi ez triviális.

Felírod az általános alakot, egyenleteket csinálsz a feltételekből és megoldod

2019. aug. 26. 15:45
 2/11 A kérdező kommentje:
és a határértéket hogyan tudom az egyenletre hozni?
2019. aug. 26. 15:51
 3/11 A kérdező kommentje:
az integrál amúgy -5 től 0 ig van
2019. aug. 26. 16:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy hogy az x^3 együtthatója kisebb vagy nagyobb mint 0, attól függően hogy + vagy - végtelenbe tart
2019. aug. 26. 17:09
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Először is megadták, hogy x=0-nál és x=-2-nél gyöke van, ez azt jelenti, hogy felírható a*x*(x+2)*(x-c) alakban, ahol |a|=1, és a hatmadik gyöke x=c-nél van. Mivel a polinom végtelenben vett határértéke -végtelen, ezért a főegyüttható csak -1 lehet, tehát -1*x*(x+2)*(x-c) alakban keressük a polinomot.


Innen a feladat az, hogy Riemann-integrálod f-et (érdemes előbb a zárójeleket kibontani, utána integrálni), ennek értelemszerűen 16-nak kell lennie, így marad egy egyismeretlenes egyenleted c-re, amit meg fogsz tudni oldani.

2019. aug. 26. 17:23
 6/11 A kérdező kommentje:

valahogy úgy csináltam,de ha valaki le tudná vezetni részletesebben hogy ellenőrizni tudjam azt megköszönném.

nem egész szám jött ki 3. gyöknek

2019. aug. 26. 18:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Tippem nincs sajnos, csak az egzakt levezetést tudom. De ha valakinek van jó tippje a lottóhoz, azt szívesen fogadom.
2019. aug. 26. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem egész szám jön ki rá.


Mennyi lett neked?

2019. aug. 26. 20:45
 9/11 A kérdező kommentje:
c re 13.415 jött ki...hogyan csináltad?:)
2019. aug. 26. 20:54
 10/11 tatyesz ***** válasza:

#5-ös téved abban, hogy 0-ban és -2-ben gyöke van, mert ott a függvényérték nem 0, hanem 4.


Én így keresném a megoldást:


ax³ + bx² + cx + d


a értékét #5-ös jól írta: a=-1


Az f(0) = f(-2) = 4 feltételből:


-0³ + b·0² + c·0 + d = 4 → d = 4


-(-2)³ + b·(-2)² + c·(-2) + 4 = 4

8 + 4b - 2c + 4 = 4

2b - c = -4


Az integrálásból:


int -x³ + bx² + cx + 4 dx = -x⁴/4 + bx³/3 + cx²/2 + 4x →


0-(-(-5)⁴/4 + b·(-5)³/3 + c·(-5)²/2 + 4·(-5) = 16

500b - 150c = -1923


2 egyenlet van b-re és c-re, megoldás:


b=-6,615

c=-9,23


A teljes megoldás:


-x³ - 6,615x² - 9,23x + 4

2019. aug. 27. 14:18
1 2