Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Iskolai információ hasznosságá...

Iskolai információ hasznosságáról kell beadandót készítenem minimum egy A4-es oldalt. Mit írjak? Írnátok pár mondatot hogy mit írjak mert nem jut erről eszembe semmi. Pozitív dolgokat kell írnom, Negatívat nem lehet

Figyelt kérdés

2019. szept. 15. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Iskolai információ hasznossága - ez mit jelent??
2019. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti hogy az iskolában milyen hasznos információkat kapunk az órákon és hogy ezeket hogyan tudjuk az élet területein felhasználni vagy mit.
2019. szept. 16. 07:36
 3/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

1. Az általános iskolában matematika órákon sokat gyakorolják a gyerekek az alapműveleteket (összeadás, kivonás, szorzás, osztás), amely a legegyszerűbb bolti bevásárlásnál is megjelenik. Később a százalékszámítást is tanítják, amely egy termék leárazásánál jelenhet meg többek között.


2. Magyar és énekórán egyaránt foglalkozunk a Himnusszal és Szózattal, amelyet illik ismernie minden magyar embernek, ünnepségeken énekeljük a műveket.


3. Ha az osztálytársaiddal vannak csoportmunkák az órán (vagy ehhez hasonló kooperatív technikák), akkor a társakkal való együttműködést, feladatmegoldást, munkamegosztást próbálhatjátok ki. Egy multinacionális cégnél a csapatban való hatékony dolgozás alapfeltétel.


4. Az informatika is lehet hasznos, a Word programcsomagot szerintem nagyon sok ember napi szinten használja. Ha emellett programozni is tanultok, akkor szerencsétek van.


5. Idegennyelvi órákon lehet nézni sorozatokat, filmeket, anyanyelvi videókat, melyek sokat segíthetnek a nyelvtanulásban, a hallásértésben, szókincsünk fejlesztésében.(A karikázós-nyelvtanozós feladatok nem tartom hatékonynak, de ezt ne írd le, mert negatívat nem kérnek)


Hátha tudtam segíteni elindulni... innen a kreativitásodra van bízva.

2019. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy középsulis vagyok!
2019. szept. 16. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!