Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Candida diétát kell tartanom...

Candida diétát kell tartanom minimum 3 hónapig. Segítséget kérnék azoktól, akik végig csinálták már, mert ebben az információ rengetegben totálisan elvesztem. Mit ehetek? Mit nem? Okoskodók kíméljenek!

Figyelt kérdés
Az is megfelelő, ha belinkeltek olyan oldalt, ami megbízható, sőt orvost is ajánlhattok, aki esetleg tud segíteni a táplálkozás terén.
2017. nov. 25. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Dietetikus tud segíteni.

A lényeg, hogy a cukorbevitelt kell minimalizálni, és olyan ételeket nem enni amiben bizonyos gombák vannak pl. élesztő, sör, kefír stb. Fontos a magas rostbevitel és a probiotikumok bejuttatása. Amit ehetsz: teljeskiőrlésű vagy rozs vagy graham kenyér ( figyelj a cukortartalmára és arra, hogy sok csak minimális mennyiségben tartalmaz rozst vagy teljeskiőrlésű búzát. Azt vedd ami legalább 70%) lipótiban lehet kapni. Lidlben egy bagett van ami ilyen. Spar 5 magvas kenyerét ettem amíg nem találtam rá a lipótira. De az nem olyan jó minőségű. Sok zöldség kivéve a magas cukortartalmúak pl. Borsó, kukorica, édesburgonya. Húsokat lehet de ne a feldolgozottakat csak a natúr húst. Barnarízs, köles, teljeskiőrlésű tészta. Tejtermékből: túró, mozarella, kecskesajt, kávétejszín, natúr joghurt. Ha más kemyény sajtot veszel szerintem az sem olyan gáz csak ne penészes vagy lágy sajtot mert azokban gomba van. Nekem azt mondták kevés sajtot egyek inkább túrót és jOghurtot. Magok. Kivéve földimogyoró. Állítólag abban van valami amit szeret a gomba. Gyümölcsből max savanyú alma heti 1db. Mert azokban sok a cukor. Sok helyen írják, hogy gombát ne. De ez hülyeség szerintem a dietetikus is azt mondta, hogy ehetek. Inni alkoholt, szénsavadat nem lehet. Sok víz, tea, gyümölcstea, kávét is lehet és használhatsz éfesítőszert az nem tilos. Margarint, olajakat, zsírt, vajat lehet. Fűszereket is. Én 4 hónapig csináltam. De úgy tudom fél évig kellett volna. Sajnos egy műtét miatt nem tudtam folytatni mert a kórházban nem adtak diétás ételt. ☹ ha van még kérdésed írj privit, szívesen segítek mit mivel tudsz pótolni. Én már egészen megszoktam. ☺

2017. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Nézz utána a rejtett cukroknak! Sokszor találkoztam már olyannal, aki azt hiszi, kiiktatta a cukrok, közben meg két pofára tömi magába. (Meglepődtem én is, amikor megnéztem a Maci kávé összetételét, s 65%-ka cukor volt. Savanyúságokban is van.)
2017. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Ecetes dolgokat eleve nem lehet enni így teljesen mindegy a cukortartalma. A maci kávéban annyira van rejtve a cukor mint a csokoládéban 🙈 semmilyen feldolgozott dolgot nem érdemes venni mert mind tele van cukorral. Érdekes, hogy ezzel az emberek nincsenek tisztában. Nem lehet se ketchupot majonézt, mustárt, semmilyen más szószt, felvágottat, zacskós levest, ételízesítőt, leveskockát, meg a natúr paradicsomszószban is rengeteg a cukor azt sem lehet. Paradicsommal is módjával heti pár szem mert abban is sok a cukor......stb.
2017. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, azt hiszem beszabadulok egy hipermarketbe és elkezdek olvasni....köszi
2017. nov. 27. 08:15
 5/7 anonim válasza:

[link]


Grapefruit mag kivonatot alátámasztom, mióta használom alig van tünetem, de mellette használok oregánó olajat is. A fekete dió kivonat is hatásos állítólag, de karcinogén hatása miatt eléggé kockázatos osztályba sorolnám. A másik fontos dolog hogy ha édesíteni akarsz akkor stevia vagy nyírfacukor. Sem sima cukor, sem szacharóz sem méz nem játszik, de még a banántól és mandarintól is sz* rul voltam (gyümölcscukor). A stevia az egyetlen édesítő amit a gombák nem tudnak hasznosítani. A nyírfacukor és nádcukor is kukázható (előbbi nem is abból készül hanem kukoricából), a gomba mindegyiket hasznosítani tudja. A stevia valószínűleg még egészséges is, ugyanis az FDA (Food and Drug Administration - USA Élelmiszerbiztonsági és Gyógyszerészeti Hivatala) nem adta meg a GRAS (általánosan elfogadott és biztonságos) fokozatot számára, de ugye tudjuk hogy az FDA az amerikai nép első számú multik által szponzorált ellensége. Japánban a steviát évtizedek óta használják, csak megjegyzem. A lényeg fontossági sorrendben: teljesen cukormentes diéta, erjesztett élelmiszerektől mentes diéta, grapefruit mag kivonat, esetleg oregánó olaj. Hálaégnek egy haladó szemléletű belgyógyásznál voltam nem egy begyöpösödött régimódi f* szjankónál. Ajánlott még egy gombaölő készítményt is, a nevét nem írom le mert ez nem a reklám helye, de egyenlőre elég szépen dolgozik, megjelentek a gombairtás első mellékhatásai is mint ínygyulladás és izületfájdalom. (A gombaelhalás során toxinok szabadulnak fel illetve hőmérséklet emelkedés történhet egy adott területen, mely gyulladásokat okoz ideiglenesen.) Remélem segítettem! Én 2 hete csinálom a kúrát, majd írok még ha érdekel valakit. Üdv!

2017. nov. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én 4 hónapig csináltam és semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam a diétának. Leszámítva, hogy az első 2 hétben a sok rosttól néha fájt a hasam. De aztán ez is elmúlt. A stevia nem tudom jó e de egy gond biztos van vele, hogy sokalnál piffadást és hasmenést okoz ezért érdemesebb kipróbálni mielőtt valaki bevásárol belőle. Nekem a szaharin és ciklamát alapú édesítők váltak be. Azt lehet is ebben a diétában.
2017. nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az kimaradt, hogy tejtermékeket (van pár kivétel) és fehér lisztes ételeket is el kell hagyni. Hála égnek a rizs, krumpli, kukorica, hajdina, köles, amaránt, quinoa mehet zöldséggel hússal...
2017. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!