I*z alakot hogyan alakítsak át?


Ha egy komplex számos egyenletben olyan alak van, hogy i*z, hogyan lehet azt átalakítani megfelelően?

Tehát példa egyenletként írom ezt: 2iz^3=(1+i)^8

A jobb oldalt még át tudom alakítani, viszont a balt már nem.



2019. szept. 30. 15:37
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:

1. A z = a+bi alakot behelyettesíted.

2. Elvégzed az átalakításokat.

3. A valós és a képzetes részre kapsz 1-1 egyenletet.

4. Ezt a kétismeretlenes egyenletrendszert megoldod a-ra, b-re.

5. Behelyettesítesz] = a + bi be.

2019. szept. 30. 15:43
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
Vagy z = ((1+i)^8/2i)^(1/3) = (((1+i)^2)^4/2i)^(1/3)= ((1+2i-1)^4/2i)^(1/3)=1+i
2019. szept. 30. 15:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nagyon sokat segítettetek :)
2019. szept. 30. 18:00
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
Vigyázz! Elszámoltam. A végeredmény nem 1+i, hanem 2i.
2019. szept. 30. 20:21