Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan alakítsak ki igazán...

Hogyan alakítsak ki igazán vékony (törékeny), nőies alakot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

32 éves nő vagyok,163 cm, 67 kg,jelenleg egy 6-7 kg súlyfelesleg van rajtam, nincs gyermekem, nincs hormon problémám, nincs evészavarom, nincs semmi ami probléma lenne. Pénzem is lenne a megoldásra, ha tudnám mi az. Nyilván az esetemben nem csak annyi a teendő, hogy "menjél le futni az úgyis ingyen van".


A testem nem tipikus női testalkat, sajnos szüleimtől ezt örököltem. A vádlim, combom, karom izmos, ha edzek rá, ha nem, és mindig van egy kis pocakom, ami soha de soha az életben nem akar eltűnni, ilyen fajta vagyok. Egyszer részt vettem egy gyógytornász szakdolgozatához futós intervall edzésen hozzá core training és semmi más nem történt a testemmel hónapok alatt, minthogy megmérve a visceralis zsírtömegem csökkent, (ami tök jó köszönöm, hogy egészségesebb vagyok) , de 1 kilót nem fogytam külsőre, sehonnan, csak a comb körfogatom nagyobb lett a sok futástól. Igen, tehát a testemen jól fejlődnek az izmok, (sajnos). És ez jellemző minden más sportra is.


Nagyon sok sportot kipróbáltam, komolyan csináltam őket, tudom hogy kell helyesen csinálni a gyakorlatokat, emiatt viszont tökéletesen fejlődnek az adott izmaim. Semmi más nem történik, mint nőnek a körfogataim. Lehet, hogy 1-2 mm háj is lemegy, de hozzá képest sokkal szembetűnőbb, hogy izmosabb leszek mindig.

Egyszer lettem valóban vékonyabb, amikor egy gyógyszer elvette az étvágyamat hónapokra és szinte fél adagokat ettem, pontosan annyit, mint egy óvodás, ezt csak onnan tudom, hogy abban az időben óvodásokkal éltem pont és magam is megrémültem, nyilván ez nem egészséges.

A kérdéseim:


1. Mi az az életmód vagy életforma, amit követhetnék, hogy nőiesen vékony legyek? Hogy egyszerre zsírvesztés is legyen és izomtömeg vesztés is.


2. Meddig nem káros az izomvesztés és ezt hogy veszem észre? Melyik módszer nem káros?


3. Lehet, hogy az esetemben egy célzottan megtervezett diéta a megoldás, minimális sporttal?



2017. okt. 8. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy nem hiszem el a sztorit. Ha nincs tömegnövelő étrend, nincs izmosodás, kivéve a kezdőknél, és a genetikailag nagyon szerencséseknél. Nem tudom, milyen testalkatod van, lehet, hogy sosem leszel vékony és törékeny. Fogyni viszont tudsz. Ehhez diétás étrendre van szükséged. Egyél kb. 1200 kalóriát naponta, a fehérje legyen legalább 100 gramm. Az izomvesztést nem javaslom.
2017. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 BlodDrunk ***** válasza:

"mindig van egy kis pocakom, ami soha de soha az életben nem akar eltűnni"


Na ilyen nincs,ha diétázol,eltűnik az,ha nem akkor rosszul csinálod.


Semmilyen életmód nem kell igazából,nőies testalkatod akkor lesz ha megvannak hozzá az arányok,Váll.Csipő-derék,Ezeken nem tudsz változtatni ez már sok mindent el dönt.


Az meg hogy túl izmos vagy nettó baromság,nincs ilyen nőben,az max zsír..

2017. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én átlagos körülmények között átlagos testméretekre gondoltam. Nem nézek ki testépítőnek, és nem durván nagyok a körfogataim, de egyszerűen látszik, hogy"vastagabb" vagyok nőtársaimhoz képest. Nekem 1-2 cm is elég lenne.


Megmondom mi történik, az átlagember és a rokonaim, folyton megszólnak, hogy milyen testes vagyok, miközben sokszor hónapokig edzésekre jártam, vagy épp betartottam egy diétát, és semmi látszata soha semminek, mert igaz vesztek pár kiló zsírt, de cserébe szépen fejlődnek az izmaim, ami ruhán keresztül, pont úgy tűnik, mintha semmi nem történt volna. Ruha nélkül, úgy értem nyáron meg szintén nem vigasztal, hogy akkor meg szépen látszódna a feszes izmos testem, mert nem nőies mert nem vékony.

Tudom ízlések és pofonok, valakinek ez a szép, de az én célom egy tök átlagos gyengécskének tűnő vékony női test lenne.

2017. okt. 8. 15:19
 4/16 anonim ***** válasza:

A többiekhez hasonlóan szkeptikus vagyok, hogy a te tested nem követi a természeti törvényeket...


Ha izomgyenge akarsz lenni (bár ez nekem elég rosszul hangzik), ne eddz, s csak a minimális kis fehérjét vidd be. Ha még kalóriadeficitben is vagy, már 3 okból esélytelen lesz az izmosodás.


Nos, nem. Egy izmos nő nőies és egyáltalán nem úgy néz ki ruhában sem, mint egy hájas... Pl. ott van a derék, ami kigyúrtan is vékony, ugye s ennek sok köze van a nőies alakhoz (persze ha genetikailag téglalap alakú vagy, akkor sosem leszel igazán nőies). Nem tudom, mi bajod van az izmokkal, amik szépek, hasznosak, jók. Csodás, ha egy nőnek nem spagetti vagy hurka karja van, hanem az izmoktól formás. Túl izmos naturál női kart nem is tudok elképzelni (férfit sem, a karok nem lesznek hatalmasak naturálban s elég meló igazán jóvá tenni őket, sokan irigyelhetnek, ha annyira jól fejlődsz e téren, ahogy írod).

A comb könnyebben fejlődhet, de ha ez zavar, ne eddz rá sokat, annyi.

2017. okt. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy az ismerőseid hülyeségeket beszélnek? Mert van ilyen...
2017. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Fogy le, ha ez a célod. A leírásod java tévhitek gyűjteménye, így nem csoda, hogy nem sikerül.
2017. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*fogyj
2017. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Általános iskolában is izmosabb, testesebb voltam a többi lányhoz képest, a rokonaim ilyenkor még nem bántottak, gondolták ők "nem baj, hogy husi a gyerek, majd kinövi".

Tiniként azt hitték szimplán hájas vagyok a női test alakulása miatt meg hormonok, különösebben ilyenkor sem bántottak erre való tekintettel, de azért mindig megjegyezték. Persze akkor előfordult, hogy feljött pár kiló felesleg, csak nem mindegy hogy amikor egy átlagos vékonyra testre jön fel, vagy az én eleve izmos testemre. Na mindegy, ez már a múlt.


Most viszont felnőttként "semmi okom" hájasnak lenni úgymond, így a bántásokat most kapom igazán, pedig a testem szinte semmit nem változott ugyanolyan izmos testes vagyok mint mindig is, és nem azért mert el lennék hízva. Korábban sem voltam elhízva.


Hozzá nagyon nagy melleim vannak, ami szintén az "elhízottakra jellemző" pedig nekem 18 éves korom óta ekkora, nem tehetek róla és soha semmilyen mozgással nem ment le belőle semmi, mert családilag ilyen fajták vagyunk.

A gond az, hogy főleg egy nőnél nagyon sokan a mell méretet összekapcsolják azzal, hogy a kis mell egyenlő vékonyság, nagy mell egyenlő elhízottság.

És az a baj első ránézésre a mell méretem is sajnos ezt az illúziót kelti az átlag emberben.

Nyilván szakavatott szemek nem kapcsolják össze, de sajnos a közvetlen környezetem nem az és rendszeresen megbántanak.


Pontosan tudom milyen színű ruhák, milyen fazon karcsúsít, és rögtön megszólnak, ha már nem olyat veszek fel. Az átlaghoz képest rövidek a lábaim, eleve alacsony is vagyok, nagy mell, normál tehát nem hosszúkás arc,rövid kis tömzsi nyakam van, kicsi kezeim vannak rövid ujjakkal, szóval ez az egész így egyben nagyon megtévesztő.

Egy nőnek a dekoltázsa is sokat jelent, nekem ilyen így pl. nincs, vagy hogy mondjam, a kulcscsontom alatt már rögtön a mellem kezdődik, ami nyilván háj. Itt pl. kimondottan a zsírszövet a problémám és soha az életemben nem tudott olyan szép vékony lenni, mint más vékony lányoknak. Hozzá jön, hogy eleve rövid is az a szakasz a vállam és a mellem között, rövid a törzsem, nem tudom máshogy mondani. És első ránézésre laikusként, vékonyabbnak gondolunk egy lányt, akinek "csontosabb vékonyabb" a dekoltázsa, szerintem ez is probléma az esetemben.

Most ne ijedjetek meg nem valami kis szörny vagyok, de pontosan tudom, hogy egy laikus számára ezek annyira megtévesztő tulajdonságok és rögtön kis daginak gondol.

Pedig csak nem szerencsések a testarányaim, és izmosabb fajta vagyok.


Na mindegy valamit majd kitalálok. Köszönöm az eddigi válaszokat.

2017. okt. 8. 16:41
 9/16 anonim ***** válasza:
Na jó. Ide kép kellene, mert szerintem oltári nagy tévhitben vagy. Olyan nincs, hogy valaki gyárilag izmos. Ha te 163 cm-rel 67 kg-mal izmos vagy nőként és nem hájas, akkor indulhatsz az Arnold Classic-on.
2017. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az a baj itt a kép sem elég. Inkább személyesen szívesebben találkoznék valamelyikőtökkel, nem tudom ki hol lakik és nem tudom ki közületek személyi edző.

Ez egy komoly tudomány és a testet lehet alakítani speciális gyakorlatokkal edzőteremben is, a testem azon területein,ahol én akarom + speciális étrend, csak ehhez kell egy szakértő.

Ezen kívül nyilván vannak egyéb lehetőségek, amiket ha évekig csináltam volna, életvitelszerűen akkor is vékonyka testet adnak,ha akarjuk, ha nem, ilyen például a balett, a jóga, műkorcsolya, társastánc, step aerobic, ritmikus gimnasztika, stb. magyarul az ilyen egész testet megmozgató órákig tartó dolgok, de ezek nagy része nem elérhető vagy a korom miatt vagy technikai feltételek hiánya miatt.Tehát ezeket, mint lehetőségeket el is felejthetem. Ezekről már lekéstem, illetve tudom, hogy önmagában egy jóga vagy step aerobic lóf..zt se ér, teszteltem.


Tehát tudtok ajánlani valakit,aki személyesen segít?

2017. okt. 8. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!