Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam ennek a 3 feladatnak...

Elakadtam ennek a 3 feladatnak a megoldásában. Tudnátok segíteni? És esetleg magyaraázva leírni a megoldásukat? Ha csak egyet tudsz kérlek azt is írd le, sokat segítene nekem.

Figyelt kérdés

1.Hány cm3 abszolút alkoholt és hány cm3 desztillált vizet tartalmaz 100 cm3 70 V/V% etanolt tartalmazó elegy, ha sűrűsége 0,880 g/cm3? ρEtOH = 0,789 g/cm3, ρvíz = 1 g/cm3

2.55 cm3 0,4 mol/dm3 koncentrációjú nátrium-hidroxid oldatot és 80 cm3 1,2 mol/dm3 koncentrációjú nátrium-klorid oldatot összeöntünk. Hány százalékos lesz az oldat az egyes anyagokra nézve? MNaOH = 40 g/mol, MNaCl = 58,5 g/mol

3.345 cm3 abszolút alkoholt öntöttünk 895 cm3 vízhez. Mennyi a keletkező oldat koncentrációja az etanolra nézve (nem számolva a térfogati kontrakcióval)? ρEtOH = 0,789 g/cm3, ρvíz = 1 g/cm3, MEtOH = 46 g/mol



2019. okt. 2. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:
71%
insert coin
2019. okt. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el, mik az eredmények eddig?
2019. okt. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!