Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy számolhatok ki ezt?...

Hogy számolhatok ki ezt? (százalékszámítás)

Figyelt kérdés

Van egy torta, ami 3, nem egyenlő részre van osztva.


Péter része a torta 42%-a

Zsuzsi része a torta 50%-a

Viola része a torta 8%-a.


Péter és Zsuzsi közösen eladja a saját-saját részét Tamásnak, összesen 10 000 Ft-ért.

Hány forint jut Péternek és Zsuzsinak, ha a birtokolt tortaszelet nagyságával arányosan szeretnék elosztani a pénzt?



2019. okt. 17. 10:58
 1/3 A kérdező kommentje:

Kis kiegészítés: azt nem értem igazából, hogy hogy tudom arányosítani Péter és Zsuzsi együttes 92%-át a 10 000 Ft-hoz.


Mert, ha mindhárman eladnák, akkor egyszerű lenne. De így, hogy csak ketten, azt értem, hogy Zsuzsinak több jár, mert nagyobb rész az övé, de kiszámolni nem tudom hogy kell azt, hogy Péter 42%-a és Zsuzsi 50%-a mennyire módosul, ha a kettőjök által birtokolt 92%-ot vesszük 100%-nak (mert erre kapnak 10 000 Ft-ot összesen).

2019. okt. 17. 11:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben célszerű lehet úgy gondolkodni, hogy kettőjüknek összesen 92 egységük van, olyan felosztásban, hogy Péternek van 42 egysége, Zsuzsinak 50 egysége. Péter a 92 egységnek 42/92 részét birtokolja, Zsuszi pedig az 50/92 részét. Vagyis az eladott tortarészből Péterre esik 42/92*100 = 45,65%, Zsuzsira pedig 50/92 * 100 = 54,35%. Ebebn az arányban kell tehát osztozniuk a pénzen is.
2019. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így világos!
2019. okt. 17. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!