Éva egy könyvet olvas, minden nap az előző oldalhoz képest 3 oldallal többet. A hetedik napon már 25 oldalt olvasott el. (számtani sorozat? )


a.) Az első napon hány oldalt olvasott el Éva?


b.) Hány nap alatt olvasta ki a 350 oldalas könyvet?


c.) Az utolsó napon hány oldalt kellett elolvasnia?



Sziasztok! Kérlek aki tud segíts ennek a feladatnak a megoldásában lépésről-lépésre leírva. Köszönöm!



2019. nov. 6. 22:39
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

a) S7 = 25 = a1+6d = a1+6*3=a1+18 => a1 = 25-18=7

b) Azon a legkisebb n-edik napon, amire igaz, hogy Sn = ((a1+an)/2)*n >= 350, azaz:

350 <= n*a1 + d*n*(n-1)/2, azaz 350 <= 7n + 3*n(n-1)

c) Az utolsó napon 350-S_n-1 oldalt kell elolvasnia.

2019. nov. 7. 08:54