Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyenlő szárú háromszög...

Egyenlő szárú háromszög szárai 25cm, alaphoz tartozó magassága 24cm. Mekkora kerülete?

Figyelt kérdés

Derékszögű háromszög egyik befogója 8 cm, átfogója 17cm

a.) Mekkora a háromszög kerülete nekem erre 33

b.) Mekkora a háromszög átfogóhoz tartozó magassága? erre pedig nem tudom a választ segítenétek?



2019. nov. 18. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

a) jó.

b) Gondolkozz! Olyan, mintha az átfogóval két derékszögű háromszöget csináltál volna. Az átfogója lett az egyik befogó (8cm) az egyik befogó pedig az átfogó fele (17/2=8,5). Pitagorasz-tétel.

2019. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem az átfogóval, hanem a magassággal csináltál két háromszöget.
2019. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! és a címben leírt feladatban is tudsz segíteni légyszíves?
2019. nov. 18. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
24^2+x^2=25^2 ahol x az alap fele. Kiszámolod az x-et majd kettővel szorozva megkapod az alapot. Ezután az alapot összeadod a két szárral és máris meg van a kerület. (nekem 64 jött ki)
2019. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább leírom a saját megoldásom:

[link]

2019. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azta nagyon szépen köszönöm sokat segítettek! Lehet küldök majd még egy két kérdést privátba holnap ha nem probléma mert ma már nincs időm :(
2019. nov. 18. 22:13
 7/7 klgh ***** válasza:

a, a kerület nem lehet 33. a=8, b=15, c=17. (Pythagoras)

b, felírod a területet két különböző módon

(a*b)/2; (c*mc)/2. innen jön az, hogy mc=a*b/c

2019. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!