Titrálás, ez hogy jön ki?


V = 7cm3

c = 2 mol/dm3

V2 = 10cm3

C2 = ?


Elviletileg erre 1,4mol/dm3 jön ki. Valaki esetleg levezetné a C1*V1= C2*V2 képlettel?



2019. nov. 20. 17:48
 1/5 Silber ***** válasza:
Kéne egy reakcióegyenlet is hozzá.
2019. nov. 20. 19:08
 2/5 A kérdező kommentje:
HCl + NaOH = NaCl + H2O
2019. nov. 20. 19:20
 3/5 Silber ***** válasza:

Van egy egyenleted, azt kell átrendeznek C2-re. Nem nagy művészet.

C1*V1= C2*V2

C2=V1*V1/V2


A fentebbi egyenlet azért igaz, mert 1:1 arányban reagál a HCl az NaOH-val.

2019. nov. 20. 19:37
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem úgy van, hogy :


C2 = V1*C1 : V2 ?

2019. nov. 20. 19:44
 5/5 Silber ***** válasza:

Félregépeltem...

C2=C1*V1/V2. Jogos.

2019. nov. 20. 19:48