Valószínűségszámítás témakörében a következő feladatot hogyan kell megoldani?


Egy szabályos dobókockát feldobunk.Az eredmény 3-tól való eltérését jelölje ξ. Adja meg ξ eloszlását.Határozza meg az E(ξ), D^2(ξ),E( (gyökalatt 2*ξ)-1),D^2(1-ξ^2) értékékeket.

Egy rövid magyarázatért hálás lennék.



2019. nov. 28. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A dobókockával 1/6 valséggel dobunk 1től 6ig vmit.

A dobás 3tól való eltérése lehet 0,1,2,3.

P(ξ=x) jeloli annak a valseget hogy a dobas x-szel ter el a 3tol, tehat:

P(ξ=0) = 1/6 (dobas 3)

P(ξ=1) = 2/6 (dobas 2 v 4)

P(ξ=2) = 2/6 (dobas 1 v 5)

P(ξ=3) = 1/6 (dobas 6)

Ez egy diszkrét eloszlás.

Eloszlasfuggveny: F(x) = P(ξ<x).

Varhato ertek: E(ξ)

2019. nov. 28. 20:33
 2/2 anonim ***** válasza:

A dobókockával 1/6 valséggel dobunk 1től 6ig vmit.


A dobás 3tól való eltérése lehet 0,1,2,3.


P(ξ=x) jeloli annak a valseget hogy a dobas x-szel ter el a 3tol, tehat:


P(ξ=0) = 1/6 (dobas 3)


P(ξ=1) = 2/6 (dobas 2 v 4)


P(ξ=2) = 2/6 (dobas 1 v 5)


P(ξ=3) = 1/6 (dobas 6)


Ez egy diszkrét eloszlás.


Eloszlasfuggveny: F(x) = P(ξ<x).


Varhato ertek: E(ξ) = 1/6*0 + 2/6*1 + 2/6*2 + 1/6*3 = 1,5.

A tobbihez lusta vagyok

2019. nov. 28. 20:36