Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit ajánlanátok 6. osztályba...

Mit ajánlanátok 6. osztályba kötelező olvasmány mellé?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet,ami ez:

Kötelező olvasmány Gárdonyi Géza: Az Egri csillagok


Kell olvasónapló belőle(kötelező!!!), szereplők,az esemény és egy-egy rajzot,hogy jobban emlékezzetek rá majd szeptemberben.

A többit ránk bízza Erika néni, ha a tavalyiból maradt, lehet azt is olvasni, vagy BÁRMI, AMI TETSZIK.

Lehet már Jókai műveket is olvasni,vagy valamilyen könnyebbet, gyerekeknek valót,amit akár a könyvtáros javasol, s majd mindenki beszámolna egy kedvencéről, amit ajánlana a többieknek.

A bármi,ami tetszik szavakat nem nagyon értem.Most akkor lehet filmről vagy sorozatról is?pl.:Vámpírnaplók,Twilight vagy ilyesmi. Nem értem,de ha tudtok valami jó,izgalmas és nem túl hosszú könyvet szívesen meghallgatom.


2010. júl. 20. 18:56
1 2
 1/20 anonim válasza:
Mi nekünk egri csillagok :) jó nektek Szintén 6.-ba megyek
2010. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

szia!

én nem nagyon ajánlanék Jókait...én olvastam egy párat. Sajna az első 200 oldalt át kell ugrani....csak leírás. De mire eljutsz odáig az élettől is elmegy a kedved. Mindenképpen valami "könnyebbet" ajánlanék. Twilight nagyon jó. Sőt a harry potter is....a film nem tetszett....de a könyv jó.

sok sikert!

22/L

2010. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lesz ennyi, elég hosszú könyv, sztem olyat válassz, ami neked tetszik, olvass róla interneten.Nem tudom eddig mit olvastál és mit nem:)

18/L

2010. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha rád bízza, akkor jahh.

Jókait nem javaslom hatodikban. Akár ilyen Harry Potter, Twájlájt is lehet. Bár gondolom ennek a tanár nem örülne annyira. :D

2010. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Jaja a Harry Potter tényleg jó,ha még nem olvastad,akkor azt olvasd!Én is épp 6-os voltam,amikor olvastam,hű mekkora mánia volt az akkor!:D A Bölcsek köve a legjobb sztem,a legelső!
2010. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szabó Magda Abigél
2010. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Később valószínűleg úgyis olvasni fogjátok ezeket és szerintem egy tanár örül, hogyha olyat olvastok, ami irodalmilag érték és nem "giccs" (ahogy ők fogalmaznak).


Lányoknak általában tetszik Romeo és Júlia története elsőre, meg annyira ismert már, hogy nem jelent újdonságot... :D Esetleg valami lányregényt olvass el...


Kicsit fiúsabb könyv, de nekünk kötelező volt Karinthytól a Tanár úr kérem! :D

2010. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is az előzőt ajánlom. Az Abigél egy korodbeli lányról szól, igaz, hosszú könyv, de nagyon szép, és nem nehéz olvasmány. Valszeg a tanárodnál jó pont lenne :)
2010. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

- Bradley, az osztály réme (Louis Sachar)

- Stanley, a szerencse fia (szintén Louis Sachar)


Kb. 6.-os voltam én is, amikor ezeket olvastam, nagyon aranyos könyvek, én sírtam is rajtuk. :)

2010. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ehhez mit szólsz?


Edmondo de Amicis: Szív

[link]


Nem kell tőle megijedni, húgom pont annyi évesen olvasta, mint te. :)

Rövidebb részekből áll, egy-egy jelenetből, ezek lehetnek levél- vagy naplórészletek, stb.

A regény egyébként egy olasz kisfiú, Enrico iskolai és otthoni életéről szól. Szerintem nagyon érdekes, változatos, kalandos és elgondolkoztató, de "könnyen emészthető", nem régies a nyelvezete vagy ilyesmi.

2010. júl. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!