Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valóban kötelező olvasmány,...

Valóban kötelező olvasmány, vagy az lesz a Harry Potter összes kötete, meg a Twilight?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 01:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Az HP első kötetéről tudok, hogy valahol felkerült a listára, de abszolút iskola- és tanárfüggő. Az eredetit még meg is értem, hogy az lett, mert gyerekkönyvhöz képest hihetetlenül gazdag a szókincse (mármint angolul, JKR arról meg nem tehet, hogy a fordítók úgy elkúűrták a könyveit, ahogy van).
2011. aug. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én bevezetném a HP-t azt biztos,amazt még meggondolnám.
2011. aug. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
88%

nem lett az elkúrva,de így meg fogják utálni mert kötelező :)))))))))

de még mindig jobb,mint a málna szörp meg szalmaszál,meg a kincskereső kis ködmön,meg a többi idejét múlt fszság (nem az írokat minősítem,mert akkoriban biztos jó volt )

A vuk meg a 2 lotti maradhat az jópofa :)

2011. aug. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem is kellene kötelezőket feladni, helyette lehetne az olvasás felé terelni, mondjuk jutalmazással, és akkor a gyerek nem ódzkodna tőle. A gond ott van, hogy a sok rövidített hülyeséget olvassák el, mikor 5-6 nap egy könyv tanulás és élet mellett, a tanár meg befásult, és nem olyat kérdez, amit nem írnak be a rövidítettbe(mondjuk ő is elolvas 1-2-t) A gyerekek azért nem olvasnak, mert nincsenek rászoktatva, ez a gond. Nem egységes könyvek kellenének, hanem mindenkinek a tanár választaná ki a személyisége alapján. Én például 2-3x elolvastam a Harry Potter sorozatot(Magyarul és Angolul is) de a Twilight nem tetszik.
2011. aug. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
a HP még esetleg oké, habár cska egy túllihegett kamasz-regény, mondjuk anno kiolvastam az összeset. Twilight-ot megnéztem filmben, de egyáltalán nem vágyom, h még könyvben is elolvassam. Egy tűrhető csajos regény, ill. film nem lehet kötelező, ez olyan mintha az oviban csak barbie-k lennének, egy nyamvadt kisautó se. meg egyik sem elég 'szép' irodalom, szerintem ezekben pont az a jó, hogy annak ellenére h nem kötelező, mégis sokan elolvassák.
2011. aug. 31. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 ava87 ***** válasza:
100%

Na ez így, ebben a formában nem igaz. A Harry Potter sem kötelező, csak ajánlott irodalom, a tanár eldöntheti, hogy elolvastatja-e, vagy sem. Nagy előnyeként tartják számon, hogy megszeretteti az olvasást a gyerekekkel, és tényleg az a fajta könyv, amit egy gyereknek sem nehéz olvasni, követni, viszont fordulatos, érdekes. Különben nem tudom, mi a baj a magyar fordítással, miért divat szidni mindenből a magyar változatot. Szerintem kimondottan jól van fordítva, hozza az eredeti mű stílusát, hangulatát.


A Twilight szerintem kizárt, hogy kötelező olvasmány legyen, egy szimpla tiniregény, más kérdés, hogy számomra az is izgalmas, bár ilyen idegesítő főszereplőkkel régen volt dolgom. Lehet szeretni és nem szeretni, de messze van attól, hogy kötelező irodalom legyen.


Különben is, ami ilyen hosszú (akár a Harry Potter összes kötet, akár a Twilight összes), azt sosem adják fel egy az egyben kötelezőként, csak részleteket.

Mondjuk lenne helye a kortárs irodalomnak is az oktatásban, főleg olyannak, ami közel áll a fiatalokhoz, de ezek tipikusan azok, amiket nem kell feladni kötelezőnek, mivel akit egy kicsit is érdekel, az úgyis elolvassa, akit meg nem, az úgysem fogja elolvasni, a tartalmukat bárhol megtalálja a neten.

2011. aug. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Én azt tudom, hogy mikor nálunk feladták a Harry Pottert anno (sajnos nem a mi osztályunkban), akkor - ilyen még sosem volt!!! - mindenki elolvasta, és hihetetlenül lelkes volt az irodalom órákon. A tanár szerintem nem is ismert a csapatra. :)

Szóval én is annak vagyok a híve, hogy felesleges olyasmit erőltetni, ami (szomorú, vagy nem, ezt mindenki eldönti maga, de tény) a mai gyerekeknek nem mond semmit, és dögunalom, ergo megutálják az olvasást magát is.

A legfontosabb az lenne, hogy szeressék meg az olvasást. Lehet azon keseregni, hogy ha Harry Pottert olvasnak, akkor nem ismerik majd a nagy klasszikusokat, és jujj meg jajj, igazából valahol megértem ezt is.

De!! Akkor sem ismerik, ha a tanár feladja, erőlteti, mégsem olvassák el, vagy elolvassák, de egy mukkot sem értenek belőle... Fordítva nem kizárt, hogy egyesek később a klasszikusokra is kedvet kapnának, ha amúgy szeretnek olvasni. Ellenben, ha gyűlöl olvasni, semmit sem lesz hajlandó a kezébe venni, ami könyv.


Saját példa: imádok olvasni, faltam mindig is a könyveket, a magyar mellett németül, angolul és spanyolul is. De sose m felejtem el, hogy mit szenvedtem egyes kötelezőkkel... Az Egri csillagokat, szégyellem, de nem voltam képes elolvasni. Háromszor futottam pedig neki. Szóval biztos műveletlen vagyok, mert azt a mai napig nem olvastam. Viszont több ezer más könyvet meg igen. :)

2011. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7.ben a hp első része kötelező volt az oka hogy a tanár nagy harry potter fan :D
2011. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A Twilight szerintem kizárt, hogy kötelező lesz, de a Harry Pottert se tartom valószínűnek, pedig imádom az összes kötetét. Persze lesznek tanárok aki feladják, de általánosan tuti nem, végül is az irodalmi értéke tényleg nem túl nagy. Ettől még egy rettentő jó könyv, de aki szereti, az úgyis elolvassa, akinek meg nem tetszik, az attól hogy kötelező, csak megutálja.
2011. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Állitólag -az egyik szomszéd gyerek a forrás a játszótérről- 7. osztályban nekik el kell olvasni a HP összes kötetét.Fiú lévén, nem lelkesedik érte. A Twiligh is csak pletyka szintjén terjed errefelé.


Aki irta, hogy filmben rossz: Igen, a filmet nagyon elcseszték, könyvben sokkal jobb. Nem tudnám másodjára is kiolvasni, de egyszer nagyon jó.

2011. aug. 31. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!