Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Két egyenletesen mozgó test...

Két egyenletesen mozgó test közül a 2. hosszabb idő alatt hosszabb utat tett meg. Lehet e a két test sebessége egyenlő? Válaszodat indokold!

Figyelt kérdés

2019. dec. 31. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Most ugye ez a kérdés csak egy vicc?
2019. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem igen lehet. Csak indoklást nem igazán tudom megfogalmazni...
2019. dec. 31. 14:48
 3/6 dq ***** válasza:

Egy "lehet-e" kérdésre ha igen a válasz, akkor a bizonyításhoz elég adni egy példát.

Pl úgy fog kinézni, hogy megadsz két testet (mondjuk: Aladár és Béla) két sebességet amik egyenlők (mondjuk v_A=v_B=3.6 km/h = 1 m/s ez egy kissé lassú túratempó), és két időt és két távolságot, amelyek teljesítik a feltételeket. Ez utóbbi kettőt rád bízom.

2019. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dq ***** válasza:
Na jó, ez a 3.6 ez átlagsebességnek jó példa, egyenletes mozgásra nem jó példa, túl lassú.
2019. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Biztos, hogy az van, hogy hosszabb idő alatt hosszabb utat tett meg? Mert akkor lehet azt mondani, hogy mindkét test sebessége 1 m/s, ekkor az első test 1 másodperc alatt 1 métert, a második két másodperc alatt 2 métert tesz meg, tehát teljesül a kritérium, és a sebességek is megegyeznek.
2019. dec. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Első gondolatom ugyanaz volt, mint az előttem szólónak, de jobban átgondolva szerintem nem jelenthető ez ki.


Ha az első test 1 mp. alatt 1 métert tesz meg és a második test 2 mp. alatt 2 métert, akkor abból nem következik, hogy a 2. test hosszabb idő alatt hosszabb utat tett meg, hiszen a hányadosuk állandó (1/1 = 2/2). Azt is vizsgálni kell, hogy a bizonyos hosszabb idő alatt az első test hány métert tett meg és ez hogyan viszonyul a második test által megtett úthoz... Szerintem.

2019. dec. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!