Szabi Felhasználó kérdése:

Segítseg 9. -es fizika feladat?


Egy golyó 8 mp.-ig esik szabadon.

Mekkora sebességel érkezik a földre?

Mennyi utat tett megesés közben.


Egy követ 20m/s kezdősebeséggel függ lefelé dobunkj.

Mekkora a kavics sebessége 3 mp. múlva ?

Mennyi utat tett meg ez idő alatt ?


Az 50 m/s sebeséggel föggülegesen felfelé kilőtt lövedék hány mp. mőlva érkezik a földre ?

Milyemn magasra emelkedett ?

Hol van a kő 2s és 6s múlva ?

Mennyi utat tett meg ez idő alatt?



#fizika #9. osztály #egyenes vonalú egyenletesen változó mozgások
2020. jan. 5. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

1. Δv = a * Δt = 9,81 m/s² * 8 s = ?

s = at² / 2 = 9,81 m/s² * 64 s² / 2 = ?

.

2. Δv = a * Δt = 9,81 m/s² * 3 s = ?

s = vátl * Δt = ?

Az átlagsebesség a kezdeti sebesség és az elért sebesség átlaga.

.

3. a = Δv / Δt, vagyis Δt = Δv / a = -50 m/s / -9,81 m/s² = ? (Számolhatsz -10 m/s² gyorsulással, akkor szebb szám jön ki.)

s = vátl * Δt = ?

Az átlagsebesség a kezdeti sebesség és az elért sebesség (jelen esetben 0) átlaga.

Lefelé ugyanannyi idő alatt ér, mint fel.

Milyen kő?

Milyen kőről van szó?

2020. jan. 5. 16:06
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

\vec{r}(t)=\frac{1}{2}\vec{g}t^2+\vec{v}(t)t+\vec{r}(t_0)

\vec{v}(t)=\vec{g}t+\vec{v}(t_0)

\vec{g}=(0,-9,81) (Mivel a hajítás síkmozgás, a koordinátarendszer tengelyeinek megfelelő kijelölésével az egyik tengely menti mozgás 0.)

2020. jan. 7. 11:15