Matematika - halmazos feladat?


[link]

Tehát a beírt számokat a szöveg alapján értem.

De onnantól akadtam el hogy x + y = 11-6

Az most mi? x + y mivel is egyenlő akkor?

Elmagyarázná valaki nekem?

Köszönöm szépen előre is!


2020. jan. 6. 05:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Most a kérdés az, hogy miért x+y=11-6?

Ez úgy jön ki, hogy V körében összeadod az értékeket, ez 5+1+x+y, ennek az összegnek 11-nek kell lennie, mivel 11 vegetáriánus étterem van, tehát


5+1+x+y=11, rendezés után x+y=11-6.

2020. jan. 6. 08:43
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. jan. 7. 10:26