Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy pár kérdésem a Móricz...

Senkitseerdekel kérdése:

Van egy pár kérdésem a Móricz Zsigmond-Légy jó mindhalálig-alkapcsolatban. Segitenétek?

Figyelt kérdés

1. Kik voltak a barátai?

2. Milyen tantárgyból nem értett semmit?

3. Kit tanított? És hetente hányszor?

4. Hányszor hívatta az igazgató?

5. Ki volt Csigainé a műben?

6. Mi a mű üzenete?

7. Jellemezd Nyilas Misit!



2020. jan. 6. 19:33
 1/4 anonim válasza:
Oké, hogy nincs kedved elolvasni a könyvet de legalább arra vedd már a fáradtságot, hogy guglizol :D Még a wikipédia is sok midnenre választ ad... Komolyan ne legyél már ennyire életképtelen.
2020. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia köszi a válaszodat, Ezeket a válaszokat nem találtam meg az interneten pedig egy ideje kerestem. És igazából te válaszolsz Random gyakorikérdéses kérdésekre szóval vagy az életképtelen. Üdv legyen szép estéd
2020. jan. 6. 21:43
 3/4 anonim válasza:

...:D wikipédia mint említettem. A légy jó mindhalálig és nyilas misi wikipédiájából az alábbiakat 1 perc alatt meg leeht válaszolni és igen képes voltam kikeresni, hogy bizonyítsam az igazamat... Egyedül a 2. és 4. kérdés nincs valóban ott a wikin. Ezeket keresd meg máshol...


1. Az osztályában a két legjobb barátja: a gazdag, előkelő család sarja, Orczy Vilmos és a szegény, de hozzá közelebb álló Gimesi Lajos.


2.


3. osztálytársát, Doroghy Sanyikát, egy debreceni dzsentri família gyermekét tanította számtanra és latinra.


4.


5. Csigainé, mosónő, aki Misi ruháit mossa (havonta 60 krajcárért)


6. Mondanivalója: A regény mondanivalóját címe is tartalmazza: Légy jó mindhalálig! - azaz helyt kell állni minden nehézség és szenvedés árán, ki kell tartani az örök emberi igazságok mellett, mint amilyen az igazmondás, a becsület, az erkölcsi tisztaság, az emberek kölcsönös tisztelete és megbecsülése, az előítéletek mellőzése. A mű lelkiismeret-vizsgálatra késztet, a mai fiataloknak és felnőtteknek azt sugallja, hogy tartsunk ki az igazság mellett, győzzük le a nehézségeket, s legyünk jók mindhalálig. (kikeresési idő 1 perc)


7. Misike jellemzése: [link]

2020. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösziii a válaszod,igazábol nem hittem volna,hogy bárki válaszolni fog.Szóval nagyooon szépen köszönööm😘
2020. jan. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!