Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szabályos négyoldalú gúlának...

Szabályos négyoldalú gúlának be és köré írható gömb képlete?

Figyelt kérdés

Néztem a függvény táblázatban, neten, már másoktól is kérdeztem de nem lettek meg. De lehet hogy csak olyan szerencsés vagyok hogy nem vettem észre. :/

Addig jutottam hogy:

rbe gömb=

Rköré gömb=

:DD



2020. jan. 6. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen az alaplap átlójának hossza d, az oldalélé o. Ha félbevágjuk a gúlát az alaplap átlója mentén, akkor egy háromszög keletkezik, amelynek köré írható köre megegyezik a gúla köré írható gömbjével, persze a beírt körrel is ugyanez a helyzet.

Mivel speciálisan egyenlő szárú háromszögről van szó, ezért egyszerűbben is le lehet vezetni, de vehetjük az általános képletet ezekre vonatkozóan:


R=(a*b*c)/(4*T)=(d*o*o)/(4*T)=(d*o^2)/(4*T)

r=(2*T)/(a+b+c)=(2*T)/(d+o+o)=(2*T)/(d+2*o)

2020. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésedet!

Egy ilyesmi feladat: [link]

2020. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget első.


Bocsi ha nem értetted második. :s

Amúgy igen olyasmi feladat, csak ott nem találtam a képleteket. :D

2020. jan. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!