7^x = 12^x Hogyan oldjam meg?

2020. jan. 14. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs mit megoldani. Eltérő alap azonos kitevővel egyetlen esetben lehet egyenlő, ha a kitevő 0, mert minden szám 0. hatványa 1.
2020. jan. 14. 12:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Osztasz valamelyik oldallal (amelyik szimpatikus)


7^x/12^x = 1


A bal oldalon használod az ismert azonosságot:


(7/12)^x = 1


A jobb oldal átírható (7/12)^0 alakra:


(7/12)^x = (7/12)^0, ennek már tudjuk, hogy csak x=0 a megoldása.

2020. jan. 14. 14:50