exponenciális egyenletnél van az első kifejezés, és akkor ezt alakítanám át a másodikra, ez így igaz,ha jól emlékszem2020. jan. 19. 12:34
1/5 anonim válasza:
Ha úgy érted, hogy 2^(x-1) = 2^x / 2, akkor igaz.
2/5 A kérdező kommentje:
igen
2020. jan. 19. 12:45
3/5 anonim válasza:
x=1 esetére igaz,de sok másra nem. 2^2=4 4-1=3 páratlan szám pedig már nem lehet kettő hatványainak a fele további pozitív egész számú x-re értelmezve.
4/5 A kérdező kommentje:
De pl:
10^x - 5^(x-1) * 5^(x-2) = 950.
Akkor itt 5^(x-1) * 5^(x-2) =
= 10^x * 5^x/5 * 5^x/5^2 = 950 ...stb
2020. jan. 19. 12:52
5/5 anonim válasza:
A hatványozás azonosságai szerint igaz;
a^n / a^m = a^(n-m), ahol a nem 0 valós.