Fizika 10 osztály, segítenél?


Mekkora hőmennyiség re van szükség, hogy 2,5kg, - 26 °C-os jég elolvadjon (0 °C-os víz legyen belőle)?

Q1 =?

Q2=?

Qö=?

C jég = 2100 J/ kg• °C

Lo= 334 Kj/kg



2020. jan. 22. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez inkább 7. osztály.

Q1 = c * m * ΔT, ahol c a fajhő, m a tömeg, ΔT a hőmérséklet-változés, míg a jég eléri a 0 fokot. Minden adat ismert, ki tudod számolni.

Q2 = Lo * m, ahol Lo a jég olvadáshője, m a tömeg. Minden adat ismert, ki tudod számolni.

Qö = Q1 + Q2.

2020. jan. 22. 12:00
 2/2 anonim ***** válasza:
#1 nem, ez 10es anyag, én is az vagyok és konkrétan ma vettük
2020. jan. 22. 18:51