Egy osztályban 3 erettsegi elokeszito mukodik. A matematika elokeszitonek 19 a magyarnak 11 a tortenelemnek 15 tagja van. Pontosan egy elokeszitore 22, pontisan kettore 7 tanulo jar.

2020. jan. 27. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

19+11+15=22+14+3x

45=36+3x

9=3x

x=3

2020. jan. 27. 19:37
 2/4 anonim ***** válasza:
a második kérdésre lehet válaszolni?
2020. jan. 28. 07:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen
2020. jan. 28. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá az, hogy minden gyerek legalább egy előkészítőre jár?


Ebben az esetben az osztály létszám:

22+7+3=32.

2020. jan. 28. 19:27