Valakinek erre van egy megoldása, én nem boldogulok vele?

Legfeljebb mekkora területű négyzetet lehet legfeljebb három egyenes vágással kivágni egy háromszög alakú papírlapból, amelynek oldalai 3 cm, 4 cm és 5 cm hosszúak?

2020. jan. 28. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Két esetet kell megnézned.

1) Amikor a négyzet két csúcsa az átfogóval szemben van és oldalai a két befogón.

2) Amikor a négyzet egyik oldala az átfogó és 2 csúcsa a két befogóig van kitolva.


Így néz ki rajzon:

[link]

2020. jan. 28. 10:04
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. jan. 28. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:

1. eset

A négyzet oldala legyen x!

A GeoGebra jelöléseit alkalmazzuk.

DFB háromszög és CAB háromszög hasonló.

Ekkor a megfelelő szakaszok aránya egyenlő:

(3-x)/x=3/4

Ezt az egyenletet kell megoldani

2020. jan. 28. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:

2. eset

Legyen a négyzet oldala y!


TFC hasonló BAC, így CF=4/3y

HIB hasonló ACB, így HB=3/4y


4/3y+y+3/4y=5


Ezt kell megoldani!

2020. jan. 28. 16:55