Két azonos amplitúdójú harmonikusan rezgő test frekvenciája 50 Hz, ill.60 Hz. Attól a pillanattól számítva, amikor egyszerre haladnak át az egyensúlyi helyzeten, mennyi idő múlva lesz előszőr a kitérésük egyenlő?

Valaki, kérlek, ha tud, segítsen. A megoldás 0,0045 s

2020. jan. 29. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


A megoldandó egyenlet:

sin(100*Pi*t)=sin(120*Pi*t)


Ennek két megoldásserege van.

Az első:

100*Pi*t + 2*k*Pi = 120*Pi*t, ennek legkisebb pozitív megoldása 1/10


A második:

100*Pi*t=Pi-120*Pi*t+2*k*Pi, ennek legkisebb pozitív megoldása 1/220, ez az, amit a megoldás megad.

2020. jan. 29. 16:04