Hány tömegszázalékos lesz az 1.295 g/köbcentiméter sűrűségű kénsavoldat, melynek 0,5 köbdecimétere 253 gramm kémsavat tartalmaz.2020. jan. 30. 22:12
1/1 anonim válasza:
V = 0,5 dm³ = 500 cm³
ϱ = 1,295 g/cm³
m = ϱ * V = 1,295 g/cm³ * 500 cm³ = 647,5 g
Ami neked kell: 253 g / 647,5 g = ?