Egy labdarúgótornán összesen 156 mérközést játszottak a csapatok. Hány csapat vett részt a tornán, ha minden csapat minden csapattal játszott?

Tudnátok segíteni?

2020. febr. 27. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Hidd el:


X szer (x-1) = 156


Ezt kell megoldani. 13 csapat játszott 12 másikkal, mert saját magával nem. 13 csapat vett részt.

2020. febr. 27. 19:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha minden csapat mindenkivel egyszer játszott, akkor

x(x-1)/2=156

x^2-x-312=0

Nincs egész megoldás.


Ha minden csapat mindenkivel kétszer játszik, akkor

x^2-x-156=0

Ekkor 13 az egész megoldás.

2020. febr. 28. 07:13