Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szöveges feladat, értelmezésbe...

2105as kérdése:

Szöveges feladat, értelmezésben egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Feladat:

Éva 150 diákot kérdezett meg otthonuk felszereltségéről. Felméréséből kiderült, hogy a megkérdezettek közül kétszer annyian rendelkeznek mikrohullámú sütővel, mint mosogatógéppel. Azt is megtudta, hogy 63-an mindkét géppel, 9-en egyik géppel sem rendelkeznek. A megkérdezettek hány százalékának nincs otthon mikrohullámú sütője?


A feladatnak megvan a megoldása ott az X-et hamar meg is kapja, de az én gondolatmenetem miért nem jó ?

141 van legalább 1 gépe

63 embernek 2db gépe van, így 141-63 = 78 embernek vagy az egyik vagy a másik van.

78/3 = 26, és akkor x=26, 2x = 52

26 embernek mosogatógép

52 embernek mikró

63nak mind a kettő van

26+52+63 = 141

akinek nincs mikrója: 9+26 = 35

innen lehet %-ot számolni.

diagramba rajzoltam, és mikor össze adtam értékeket a feladat szövegével egyezett.

(lehet csak kis lépésekre alkarom le bontani, mert fáradt vok, de akkoris :))


2020. márc. 2. 20:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Abba a hibába estél bele, hogy "...a megkérdezettek közül kétszer annyian rendelkeznek mikrohullámú sütővel, mint mosogatógéppel." bekezdés nem azokról szól, akik csak az egyikkel vagy csak a másikkal rendelkeznek.

Számításaid szerint 26+63=89 embernek van mosogatógépe, 52+63=115 embernek van mikrója, de a 89-nek nem kétszerese a 115.

2020. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!