Letudnatok vezetni a következő két feladatot részletesen?


1. Egy tárgy súlya levegőben 250 N, vízben 180 N, egy ismeretlen folyadékban 200 N. A levegő felhajtóerejétől eltekintünk.

Mennyi a tárgy sűrűsége?(3,57.10³kg/m³)

Mennyi az ismeretlen folyadék sűrűsége? (0,71.10³kg/m³)


2.5 n hosszú vörösréz huzalnak 120 N terheléstől 3 mm-t szabad megnyúlnia. A Young-modulus értéke :E=1,18.10 az ötödiken N/mm².

Mekkora legyen a huzal átmérője? (1,468mm)



2020. márc. 11. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A tárgy súlya levegőben:

F(súly) = m(test) * g = V(test) * ρ(test) * g

m: a test tömege

g: a nehézségi gyorsulás

V: a test térfogata

ρ: a test sűrűsége

A víz felhajtóereje a "kiszorított" víz súlya:

F(felh) = V(test) * ρ(víz) * g

F(súly) / F(felh) = 250 / 70

(V(test) * ρ(test) * g) / (V(test) * ρ(víz) * g) = 25 / 7

ρ(test) / ρ(víz) = 25 / 7

A víz sűrűsége 1000 kg/m³

.

Az ismeretlen folyadék felhajtóereje:

F(felh) = V(test) * ρ(ism) * g

F(súly) / F(felh) = 250 / 50

(V(test) * ρ(test) * g) / (V(test) * ρ(ism) * g) = 5

ρ(test) / ρ(ism) = 5

2020. márc. 11. 14:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Légyszíves a másodikat is letudnád vezetni így?
2020. márc. 11. 15:19
 3/3 A kérdező kommentje:
Részletesen azt is.
2020. márc. 11. 15:19