Valaki leírná nekem ennek a fizika feladatnak a helyes megoldásait?


Egy nyugalomból induló testet 20N nagyságú erő 5m hosszú úton gyorsít(a pálya egyenes egybe esik a pálya hatásvonalával)


A) Mennyi a testen végzett munka? Mennyivel változott közben a test mozgási energiája? Függ e ez a test tömegétől?


B) Függ e attól a testen végzett munka, és így a mozgási energia megváltozása, ha a test nyugalomból indult vagy már mozgott?


C) Mekkora a test sebessége és lendülete a gyorsítás végén, ha nyugalomból indult és tömege 1kg? Mennyi a mozgási energiája, mennyi a sebessége, és mennyi a lendülete, ha a test tömege 4kg?



2020. márc. 11. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:

A)

W = F * s = 20 N * 5 m = ?

Ez a munka teljes egészében a test mozgási energiáját növelte. A képletben nem szerepel tömeg.

B)

Hogy minek van szerepe a munkában, a fenti képletben látható.

C)

A mozgási energia értékét már tudod. Az alábbi képlet segítségével ki tudod számolni a test sebességét.

E(mozg) = 1/2 * m * v²

A lendület képlete: I = m * v

2020. márc. 11. 19:10