Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes az elméletem?

Szerintetek helyes az elméletem?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két napban nem járt máson az eszem, mint hogy mi lehet a feketelyuk? Több oldalon is jártam, s utána néztem hogy megbizonyosodjak arról hogy nem mondok teljes hülyeséget.

Amit mi gravitációnak hívunk és érzékelünk, az valójában nem más, mint a téridő meggörbülése, a nagy tömeggel rendelkező objektumok körül.

Fekete lyuk keletkezik akkor, ha egy véges tömeg a gravitációs összeomlásnak nevezett folyamat során egy kritikus értéknél kisebb térfogatba tömörül össze.

Ekkor az anyag összehúzódását okozó gravitációs erő minden más anyagi erőnél nagyobb lesz, s az anyag egyetlen pontba húzódik össze.

Ebben a pontban egyes kutatók szerint bizonyos fizikai mennyiségek (sűrűség, téridőgörbület) végtelenné válnak.

Tehát ezek szerint a feketelyuk nem lehet más mint egy pont az univerzumban ahol a téridő teljesen meggörbült.


Szóval az elméletem hogy a szingularitás nem más, mint a teljesen meggörbült tér, tehát a tér és az idő helyet cserél ott egymással. Ha ez így van akkor a térben történő szabad mozgás lehetetlenné válik, s helyette az időben fogsz mozogni.

17/F



2019. nov. 27. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"tehát a tér és az idő helyet cserél"

Miért?

2019. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miért ne cserélhetne helyet? Számtalan elképzelés van a feketelyukkal kapcsolatban, én szerintem ez a leg reálisabb.

Azért gondolom mert kísérletek bebizonyították, hogy minél erősebb a gravitáció annál lassabban telik az idő. Ha ez igaz, akkor a feketelyukban meg kéne állnia az időnek mivel végtelen a gravitáció, ami paradoxonhoz vezet.

Tételezzük fel hogy valakinek sikerül bejutni a feketelyukban, úgy hogy semmi baja nem esik. Ha ott megáll az idő, akkor mint szemlélő, neki a kinti világ végtelen gyorsasággal telne, ami azt jelentené hogy a feketelyuk rögtön elpárologna. Ha meg elpárolog akkor mégsem állhat meg az idő.

Párhuzamos univerzum lenne benne? Hát... A fizika nem a hitre alapul, és erre semmi bizonyíték sincs.

Esetleg egy másik feketelyukon jönnénk ki (ha sikerülne)?

Na ne vicceljünk már... Ezek mind azon alapulnak hogy hisznek benne a fizikusok, mikor a fizika nem a hitre épül.

Szóval ha nem a hitre épül, ott a gravitációs erőnek meg kéne állítania az időt, ami lehetetlen, tehát az egyetlen megoldás hogy a tér, és az idő helyet cserél.

A

2019. nov. 27. 22:20
 3/12 A kérdező kommentje:

Vannak akik szerint, minden feketelyuk egy univerzum, ami azért nem lehetséges, ugyanis a feketelyuknak teljesen szabályos gömb alakja van, míg az univerzumunk inkább tojás alakú.

Emellett az univerzum egyre gyorsabban tágul, a feketelyukaknál meg ez nem mondható el. Van olyan feketelyuk ami már jó ideje nem kapott "enni". És emellett a beszívott anyag hova tűnik? És mit engedne ki az univerzumunk magából?

2019. nov. 27. 22:24
 4/12 Mojjo ***** válasza:
96%
Sajna nem igaz a következtetésed. De nem volt rossz próbálkozás. A térben és/vagy időben való mozgás jobb megértéséhez nézz utána a Minkowski-diagramnak, nézd meg az időszerű, térszerű és fényszerű világutakat.
2019. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 LeonScottKennedy ***** válasza:

Érdekes elgondolás az, hogy belső szemlélő számára végtelenül felgyorsulna az idő és akkor elvileg azonnal el is kéne párolognia a feketelyuknak.

Csak van az elméletben egy hiba.

Számodra ugyanolyan természetesen fog telni az idő. Azaz nem fog azonnal elpárologni a feketelyuk. Ott fogsz az akkréciós korongban keringve megöregedni és meghalni.

2019. nov. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5. válaszoló.

Nem tudom hogy hallottál-e a Hafele–Keating-kísérletről.

Az alátámasztja hogy gyorsabban telik az idő azon személy számára akire kevésbé hat a gravitáció. Szóval ha te egy feketelyuk mellett próbálnál beszélni egy ismerősöddel, akire semmilyen gravitációs erő nincs hatással, a te szemszögedből ő hadarna, míg az ő szemszögéből lassított "felvételben" beszélnél.

Könnyebben fogalmazva, ő hamarabb patkolna el, mint te.

2019. nov. 28. 00:04
 7/12 A kérdező kommentje:

4 válaszoló.

Még nem nagyon tudtam utánajárni a Minkowski diagramnak, ugyanis az angolom nem a legjobb, de azért mindent megteszek hogy megértsem! :D

2019. nov. 28. 00:05
 8/12 A kérdező kommentje:

5. válaszoló.

Ui.: Egyébként ha nem telik az idő, hogy öregszel meg?

2019. nov. 28. 00:06
 9/12 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten utána néztem az elméleteknek, és ha esetleg valamit nem vettem figyelembe, akkor a szingularitás nem más, mint a semmi.

Igen tudom, semmi nem létezhet mert paradoxonhoz vezet, és felrobban az univerzum, bla, bla, bla...

De gondoljuk csak át.

Tételezzük fel hogy a húrelmélet igaz, az atomok igazából energiaszálakból épülnek fel, melyek folyamatosan rezegnek, és ezek rezgései jelentik a különböző elemi részecskéket. Ugye az elemi részecskék a különböző "dimenziók". Gravitáció, Elektromágnesesség, bla, bla, bla...

"Fekete lyuk keletkezik akkor, ha egy véges tömeg a gravitációs összeomlásnak nevezett folyamat során egy kritikus értéknél kisebb térfogatba tömörül össze.

Ekkor az anyag összehúzódását okozó gravitációs erő minden más anyagi erőnél nagyobb lesz, s az anyag egyetlen pontba húzódik össze.

Ebben a pontban egyes kutatók szerint bizonyos fizikai mennyiségek (sűrűség, téridőgörbület) végtelenné válnak."


Ezt külön kiszeretném emelni: "Ebben a pontban egyes kutatók szerint bizonyos fizikai mennyiségek (sűrűség, téridőgörbület) végtelenné válnak."

Erre egyenlőre semmilyen bizonyítékot nem találtak, tehát az előző elméletem itt teljesen megbukik.


"Ekkor az anyag összehúzódását okozó gravitációs erő minden más anyagi erőnél nagyobb lesz, s az anyag egyetlen pontba húzódik össze."

Ha ez így van akkor a feketelyuk keletkezésénél a gravitáció elemi részecskéje teljesen összeomlik, ami paradoxonhoz vezet, azaz valószínűleg egy lyukat üt az univerzumban ahol nincs más csak a "semmi".

2019. nov. 28. 03:39
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

Sajnos spanyolviasz, de nem volt hülye gondolat.


[link]

2019. nov. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!