Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írjuk fel a kör egyenletét,...

Írjuk fel a kör egyenletét, ha a sugara gyök (20) egység, és áthalad a (-2;4) és a (4;2) pontokon?

Figyelt kérdés
Addig eljuttam, hogy egy húrt kapunk, de a középpontot nem tudom, hogy kellene kiszámítani.

2020. márc. 17. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A húr szakaszfelező merőlegese áthalad a középponton. Mindkét pont távolsága a középponttól gyök(20). Kiszámolod a két pont távolságát, veszed a felét és felírsz egy Pitagorasz-tételt.
2020. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt a megoldást rajzzal végig is csináltam:

[link]

(Van másik megoldás is! Egyenletrendszerrel.)

2020. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha felírok egy Pitagoraszt akkor csak a felezési pont és a középpont távolsága van meg. A pont koordinátája hogyan?
2020. márc. 18. 05:45
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szégyelld magad! egész nap otthon döglesz és van pofád másokkal megcsináltatni a házi feladatodat?
2020. márc. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A középpont és a húr két végpontja egy egyenlő szárú háromszöget határoz meg, melynek mindhárom oldalát tudod, és az alapra merőleges magasságra van szükséged. Hae ez egvan, akkor fel tudsz írni két egyenletet;

-a húr felező merőlegesének egyenletét

-a húr felezőpontjával megegyező középpontú kör egyenletét, melynek sugara az előbb leírt magasság

Ennek a körnek és az egyenesnek kell kiszámolnod a metszéspontjait (kettő lesz, ami nem véletlen, mivel ennyi adat nem határozza meg egyértelműen a kört; ilyen tulajdonsággal két kör létezik, amikről tudjuk, hogy középpontjaik egymás tengelyes tükörképei a húrra nézve (illetve középpontos tükörképei a húr felezőpontjára nézve)).


A beugratás az ebben a feladatban, hogy gyakorlottabb szem ránézésre megmondja, hogy a kör középpontja az origó lesz, de ha nem gondolja tovább, akkor a másik megoldást nem veszi észre.

2020. márc. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Attól, hogy otthon vagyok nem leszek matek zseni. Nem mással oldatom meg csak segítséget kértem.

2020. márc. 18. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!