Nagyon nem értem ezt az anyagot kémiából, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A kémiai egyensúlyt vesszük és mint fent is említettem full homály az egész. Fontos lenne, ha tudnék haladni az anyaggal, mert kémiával szeretnék később továbbtanulni és a könyv nem magyarázza el rendesen. Meg valszeg túlgondolom a dolgokat.


1. Mi lehet a magyarázata annak, hogy vannak reakciók, amelyek csak egy irányba játszódnak le?

2. Mikor tud egy kémiai reakció visszafelé is lejátszódni?

3. Írj két példát megfordítható reakcióra!

4. Hogyan kell írásban jelölni az egyensúlyi reakciót?

5. Mikor alakul ki egyensúlyi reakció, a megfordítható folyamatból?

6. Hogyan kell egyensúlyi reakció egyensúlyi állandóját felírni adott hőmérsékleten?

7. Írd fel a hidrogén-jodid keletkezésének egyenletét!

8. Írd fel az egyensúlyi állandójának kiszámítását!

9. Írd fel az ammónia keletkezésének egyenletét!

10. Írd fel az egyensúlyi állandójának kiszámítását!


Előre is köszi ha segítesz!



2020. márc. 17. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek alap 6-7-ikes kérdések! Még egy hülye is tudja a felére a választ! Ha kémiával akarsz foglalkozni, és ezeket sem tudod akkor neked annyi!


Amúgy szerintem kamuzol és házi feladatot akarsz másokkal megcsináltatni! Egész nap otthon mereszted a sgged! TANULJ!

2020. márc. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bornemissza Klára ***** válasza:
Ez a digitális oktatás lényege: olvasd el a tananyagot, s utána válaszold meg a kérdéseket. Nem mi, hanem te! Ha később kémiával szeretnél foglalkozni, és a fenti kérdés sor problémát okoz, akkor nem jól választottál a jövőre nézve. Bár lehet, hogy csak lusta vagy, vagy máskor is a szomszéd tudásából éltél. Hát ez most nem jött be.
2020. márc. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kémiatanároddal próbáltad már felvenni a kapcsolatot?
2020. márc. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!